Mangalia – politica locală

30 august 2020

EXCLUSIV/ Baronul galben de Mangalia a făcut “ Jumi-Juma” din pachetele cu alimente pentru pensionari

Filed under: Sudul litoralului — lucian visa @ 12:10

Saptamana trecuta,in plina campanie preelectorala, Radu Cristian, primarul liberal al Mangaliei,sperand ca mai aduna ceva voturi de la pensionari , a declansat actiunea de distribuire a pachetelor cu alimente pe luna august .Cu masina tatalui sau,politia locala si functionarii primariei au trecut la treaba.

Doar ca primarul Radu Cristian nu si a uitat naravul de la Garda Financiara si a facut pachetele pensionarilor jumi – juma !!!!Prin HCL nr 73/20.09.2019 , pensionarii din Mangalia cu pensii sub 1300 lei primesc un pachet de alimente in suma de 40 lei.La o verificare a unui pachet s- a constatat ca daca produsele din punga pensionarului se cumpara de la un supermarket valoarea acestor produse nu depasea suma de 28,07 lei,cu tot cu adaosul magazinului.

flux24.ro 29.08.2020

How to Share With Just Friends

How to share with just friends.

Posted by Facebook on Friday, December 5, 2014

30 Comments

  1. Si nu e bine ca da pachete la pensionari ? Ca nu inteleg ? Scrie acolo , negru pe alb , “ pana in 40 de lei “.

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 12:29

  2. E bine că dă, dar cât trece în acte, 28 sau 40 ?

    Comentariu by lucian visa — 30 august 2020 @ 12:38

  3. https://www.romaniacurata.ro/sri-lasa-ne-bani-de-sanatate/

    Comentariu by nabuco — 30 august 2020 @ 12:50

  4. cont. @3
    https://spectrum.ieee.org/the-human-os/biomedical/devices/elon-musk-neuralink-advance-brains-ai

    Comentariu by nabuco — 30 august 2020 @ 12:51

  5. 12 ani primar și 4 ani deputat,iar el nu are habar că prețul plătit de primarie este cel în urma licitației și nu cel estimat din HCL.
    Bine pe timpul lui nu existau licitații,era totul pe direct cu cei apropiați.

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 12:57

  6. Cine ii face campania lui conu zici ca vrea sa piarda

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 12:59

  7. https://www.libertatea.ro/stiri/imprimanta-3d-mancare-sendvisuri-prajituri-romania-3103602

    Comentariu by nabuco — 30 august 2020 @ 13:08

  8. Leo Tanase,Tase & Ciobanel.
    L-au si vandut in favoarea lui Murad.Au venit aia mari de la Constanta ieri si la plecare s-au oprit la Murad.Îl vor retrage pe Iorgus pe final si ii vor indemna pe oameni sa voteze “independentul” Murad.

    Comentariu by Zorro — 30 august 2020 @ 13:12

  9. daca prin absurd e adevarat ce spune cel de la@8 atunci ne meritam soarta de colonie careia i se trmit conducatori de la centru.
    cu alte cuvinte suntem niste carpe obosite.
    dar, si asta nu prin absurd, ma astept la asa ceva din parteacelor de mai sus.
    ciobanel lider politic.
    nu mai e nimic de zis.

    Comentariu by wow — 30 august 2020 @ 14:23

  10. Asa e cum zice cel de la 8.
    Se vor retrage pe rând cu toții astfel încât Murad, sprijinit de PSD,PNL,serviciile secrete, Hezbollah, militiile siite samd,să aibă o șansă în fața temutului Menabit

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 15:51

  11. Zanfir Iorguș e pa,dar încă nu știe.Periculos om,dar Stroe e și mai și.Zilele următoare îl vor trage pe linie moartă,iar aripa Moroianu,Cârlan,posibil și Foleanu de asemenea.Singurul care scapă e Leo,refugiat zilele astea pe la Constanța să “pupe” inele și “fustițe”!

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 16:01

  12. Ori nu ştiţi , ori nu vreţi ori nu puteţi SĂ CITEŢI CORECT TEXTUL HCL nr.73/2019 art 2 care SPUNE FOARTE CLAR CĂ PREŢUL PACHETULUI ESTE PÂNĂ LA VALOAREA DE 40 LEI ŞI NU FAPTUL CĂ PREŢUL PACHETULUI ESTE FIX DE 40 LEI CUM SE ÎNCEARCĂ A SE ACREDITA TEORIA CONTRACANDIDAŢILOR.

    Comentariu by ION@yahoo.com — 30 august 2020 @ 16:11

  13. Nu vezi ca e împăiat ce pretenții sa mai ai de la o asemenea fosilă?

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 16:21

  14. Băieți,indiferent cum va semnati,noi putem deja sa va strigăm pe numele mic,dorinel,lucian,iulian.

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 16:30

  15. l-a vândut leo pe iorgus de 3 zile si acum il păcălește cu tot felul de escrocherii. du-te mâine și la Dedeman și cumpara ciment și arată la oameni cât e sacul de ciment. si asteapta-l pe leo in stație sa te ia când se întoarce de la stroe

    Comentariu by la negocieri — 30 august 2020 @ 17:13

  16. Pt. #11
    https://www.info-sud-est.ro/secretele-lui-felix-stroe-de-la-comunism-la-capitalism-i/

    Comentariu by nabuco — 30 august 2020 @ 18:34

  17. sunteti speriati tare de tot voi astia ai lui Piticu! Furati repede, cat mai aveti timp, inclusiv de la pachetele pensionarilor!RUSINE!

    Comentariu by Anonim — 30 august 2020 @ 19:17

  18. cont. @16
    https://www.replicaonline.ro/calin-popescu-tariceanu-cere-amanarea-alegerilor-locale-cu-un-an-443519/

    Comentariu by nabuco — 30 august 2020 @ 23:37

  19. Ce circul naibii!! :))))

    Ca să fie mai fun, mă apuc de Stroe la nivel de județ.
    Așa tai macaroana și lui Radu, și lui Iorguș, și lui Murad.

    Dacă nu ia Stroe la CJC se mai duce o dinastie.

    Comentariu by Mentalistul — 31 august 2020 @ 2:12

  20. Pt. 8, 10,11, 15…….
    Si asa sa fie, mai, cum ziceti voi, oricum, Radu Cristian e istorie, si da, o amintire amara pentru acest orasel! In definitiv, niciodata nu a castigat alegerile, pe bune, ci doar prin aranjamente mizerabile! Ca e Murad, Menabit, X-ulescu etc, etc….oricum nu e Radu! Dar, noi , am inteles foarte bine urmatorul lucru si anume, COSMARUL vostru a fost, este si va fi, IORGUS! Poate mai nou, intra in acest cosmar fara de sfarsit al vostru si Murad, nasol momentul! Va intelegem disperarea!

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 10:26

  21. Comentariul de mai sus nu e adresat si celui de la pct.10.

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 10:30

  22. din pacate suntem colonie si nu ne decidem noi soarta.
    oeri ma uitam la citu care facea o afirmatie corecta.
    97%din veniturile fiscale ale romaniei se duc pe salarii bugetari si pensii speciale.
    de asta e bataia mare pe locurile astea de primari si bugetari.si mai sunt si spagile nesimtite.
    sa ca astia care inca mai muncesc la privati, munciti cu spor ca sa platiti capusele astea.pe care le mai si votati, adica voi le puneti in fruntea bucatelor in timp ce voi cei ce munciti stati la resturile lor.

    Comentariu by wow — 31 august 2020 @ 10:49

  23. Navetiștii sunt disperați de cînd au aflat că Iorguș sta bine în sondaje .

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 17:09

  24. Piticu s-a dus sub 30%. Disperare mare. Dau drumul la scrisori cu sondaje mincinoase, cica are 48.

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 17:25

  25. Lui ĂSTA o sa-i crească nasul mai lung ca lui Pinocchio.Si-a pus trepădușii sa umble din usa în ușă sa convingă alegătorii ca el e cel mai tare din parcare.Au dat ascultătorilor și câte un ziar cu realizarile urbei, iar printre altele scria ca plafonul maxim pentru care se dau pachete pensionarilor este 1500!!!

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 18:05

  26. Pt.24
    Daca avea 48% nici nu se mai sinchisea sa-si puna cateii sa-si faca conturi false pe facebook si sa posteze tot felul de aberatii, despre Iorgus, mizerii, dezinformari, barfa, asemenea educatiei pe care o au si a scolilor absolvite te miri prin ce vagauna. I-a obligat pe functionarii publici, sefi, sefute, fate, etc, sa-si puna pe facebook
    ” sustinem primar pe Radu CEL FRUMOS SI DESTEPT.” si asta, tot in disperare de cauza, suna cetatenii pe acasa, amintindu-le, chipurile, ce oameni minunati sunt ei si ce oras ” SUPERB ” au reusit sa faca din Mangalia in nici mai mult, nici mai putin, 8 ani de zile, doar,doar se va milostivi careva sa le mai acorde, macar de mila, cate un vot! Ha, ha , auzi, 48%!

    Comentariu by Anonim — 31 august 2020 @ 18:23

  27. Cat de penibili să fiți să spuneți că aveti 48% in sondaje și să zgariati zilnic la ușile USR și PMP pentru ai ruga sa va sustina candidatul?

    Comentariu by Ana — 31 august 2020 @ 22:11

  28. Ozzy era in primărie și vorbea cu RC în biroul viceprimarului . Trădătorul de tătar ne minte non stop .

    Comentariu by Anonim — 1 septembrie 2020 @ 6:55

  29. Poate negocia susținerea lui la alegeri de către RC și PNL. Poate i-a spus că dacă el îi dă voturile, ele se duc la Iorguș. Dacă RC i le dă pe ale lui, atunci se duc toate la Ozzy. În felul ăsta o să ajungă spre 60.000 de voturi.

    Sau mai simplu, poate era zi de plată.

    Comentariu by lucian visa — 1 septembrie 2020 @ 13:55

  30. În afară de a merge la BEC pentru dosare, nu am intrat în primărie de când nu mai sunt consilier local.

    De minciuni și caterinca e capabil oricine.

    Comentariu by Mentalistul — 2 septembrie 2020 @ 1:53

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress