Mangalia – politica locală

17 august 2020

Liste electorale

Filed under: Sudul litoralului — lucian visa @ 17:50

Lista PNL

Lista PSD

editiadesud.ro 17.08.2020

25 Comments

  1. Si a adus iorgus slugile in partid.

    Comentariu by alina nicolae — 17 august 2020 @ 18:05

  2. Unde la ti ascuns pe marele politician Ciuraru ?

    Comentariu by lili — 17 august 2020 @ 18:20

  3. La „3,1415-tici” lipseste „intemeietorul logisticii” la Marea Neagra (bazel09 = Ciuraru Valentin) !

    Comentariu by nabuco — 17 august 2020 @ 18:21

  4. @1
    Slugă ești tu….pentru că postezi pentru bani!

    Comentariu by Zozo — 17 august 2020 @ 18:26

  5. Pt.1
    Locurile 2-6 au fost prin protocolul alianței ale PSD, iar Iorguș n-a pus niciun candidat acolo. Locul 7 a fost al lui ALDE, iar 8 al PNTCD-ului.

    Pt.2
    Poate acum va înțelege Ciuraru că Radu n-a dat doi bani pe el în acest mandat. Evident că asta nu l-ar reabilita. Văd că colegul lui pastorul Toma e încă pe lista Satanei. Dată dracului religia unora ! Amin !

    Comentariu by lucian visa — 17 august 2020 @ 18:32

  6. Dar marele politician local Ciobănel, unde este? că nu-l văz pe lista lui Conu.

    Comentariu by Lute — 17 august 2020 @ 18:42

  7. Pt. #5
    https://i1.wp.com/www.mangalianews.ro/wp-content/uploads/2016/07/juramant-consilier-valentin-ciuraru.jpg

    Comentariu by nabuco — 17 august 2020 @ 18:42

  8. Pt.7
    Care o fi Dumnezeul lui ?

    Pt.6
    Crezi că Iorguș e fan Ciobănel ? Poate cuscru lui Tusac, da.
    Lista PSD-ALDE-PNTCD, nu e lista lui Iorguș. E un compromis acceptat de Iorguș, pentru a fi candidatul alianței. Dacă reușește va fi jupân, dacă nu, la revedere politică.
    Asta e soarta unui oraș de curve. Marea majoritate masculine.

    Comentariu by lucian visa — 17 august 2020 @ 18:51

  9. Ciobănel este Tase . Va fi pe o listă mai importantă .

    Comentariu by Anonim — 17 august 2020 @ 19:44

  10. Ciobănel candidează pe listele de la Consiliul Judetean

    Comentariu by Anonim — 17 august 2020 @ 21:15

  11. La fel si Ciuraru, se duc la CJ

    Comentariu by Anonim — 17 august 2020 @ 21:41

  12. asa catindati….eu cred ca in listele astea se vede scarba romanilor fata de clasa politia si lipsa unor nume cu adearat inportante.uunora care chiar ar putea conduce orasul spre mai bine.
    la liberali ma uimesc analfabetii functionali gen condrut, sau altii care au fost pe statul de plata al primarului si siunt acolo pentru srpijin.penal.
    la alianta chiar nu am ce spune.
    o lipsa totala de personalitati.doar personaje.
    vai de noi

    Comentariu by wow — 17 august 2020 @ 21:46

  13. Pt. #10, #11
    „Merele stricate” din politica:
    https://www.replicaonline.ro/fructele-si-legumele-alterate-vor-fi-aruncate-separat-441879/

    Comentariu by nabuco — 17 august 2020 @ 22:00

  14. „J E N A N T …răspunsul dat de Zanfir Iorgus unui fost vecin, domnului Nicolaina!”, spune Valentin Ciurarau intr-o postare.
    Jenant, nu zau ? Dar asta e campanie, ceea ce fac postacii actualului primar, inclusiv Ciuraru? Nu fac altceva decat sa-l denigreze pe Iorgus sau pe alti candidati prin tot felul de postari una mai mizerabila decat alta, si tot ei striga „JENANT”.Nu sunteti in stare sa faceti o campanie serioasa, e firesc, asta o stim! Nu vorbiti de viitoarele proiecte, de o stategie de dezvoltare, de lucruri concrete necesare orasului doar va balaciti in mocirla, mintiti, aratati cu degetul, si va laudati cu lucruri normale, care oricum cad in sarcina administratiei locale sa le asigure intr-o localitate. Prin astfel de manifestari va aratati in toata splendoarea voastra neputinta, lipsa de profesionalism si educatie si nu in ultimul rand disperarea ca pierdeti „borcanul cu miere”.

    Comentariu by Anonim — 18 august 2020 @ 11:29

  15. https://www.youtube.com/watch?v=-vLg4jtztzc

    Comentariu by nabuco — 18 august 2020 @ 11:52

  16. Pt. #12
    https://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/opinie-gsp-gabriela-firea-si-a-prezentat-sfatuitorii-cu-mitica-puiu-si-petrica-de-nimeni-nu-le-e-frica-607592.html

    Comentariu by nabuco — 18 august 2020 @ 14:09

  17. asta e politica romaneasca.
    in constanta afise cu palaz , profesionist in administratie publica dupa cum se prezinta.cu alte cuvinte profesionist in furatul banilor cetatenilor.ca de unde mercedes si averi?si makedonii lui pe val?
    la bucuresti jenant.petrica roman mumia ambulanta, dragomir hotul care te fura si ti zambeste in fata si generalu cashcheta candideaza la functiile de consilieri.
    nu ne mai facem bine
    hai ca ailaltii doi sunt fotbalisti analfabeti da petrica fost prim ministru nu are un pic de simt al penibilului?cred ca tanti chifiriuca consuma mai mult decat poate acum petrica si de aici si candidatura

    Comentariu by wow — 18 august 2020 @ 19:52

  18. Numai “tineri” in lista PSD.

    Comentariu by Anonim — 19 august 2020 @ 8:24

  19. Domnule Visa cred ca interesant ar fi sa lansati tuturor candidatilor o invitatie sa ne spune “ce-i recomanda” ce au facut ei pt orasul nostru!!!
    Ca asa vad pe liste vanzatoare, spalatori de urechi, pupaciosi de dosuri dar nu prea vad activisti civici, oameni implicati realmente in activitatea orasului….
    Pacat…. se duce orasul pe mana unor profitori ordinari

    Comentariu by Yalcin — 19 august 2020 @ 12:01

  20. like@19
    dar tu crezi ca va avea vreunul de spus ceva?
    se vor intrece in promisiuni gen 1 leu mc de apa.
    in rest, nimic.profesionisti in furatul banului .

    Comentariu by wow — 19 august 2020 @ 12:58

  21. Cei din lista PNL-ului, vesnicii consilieri, ce au facut pentru oras? Pe ei de ce nu-i intrebati ce au facut pentru oras in ultimii 8 ani?

    Comentariu by Anonim — 19 august 2020 @ 14:37

  22. Pt.19
    Eu nu-i invit la nimic. Dacă au respect pentru cetățenii Mangaliei, pot să comenteze și să ceară votul acestora, evident cu argumente electorale.
    L-ați văzut pe Ozzy, a comentat cât a vrut, nu l-a oprit nimeni. Că va lua sau nu voturi, nu știu. Dar are decența de a argumenta candidatura sa.

    Ce mă deranjează pe mine, și m-a deranjat și la alte alegeri, este că apar fel și fel de indivizi, care n-au spus nimic în ultimii 4 sau mai mulți ani. Acum se laudă că vor face și că vor drege. Sunt doar niște oportuniști.
    Referitor la vânzătoare, este una care a ajuns foarte bine în mandatul lui Radu. Cu alte cuvinte, orice vânzătoare are în geantă bastonul de directoare în primărie. Depinde ce face cu bastonul sau unde și-l bagă.

    Comentariu by lucian visa — 19 august 2020 @ 15:29

  23. Nene Visa, big big like !

    Comentariu by Anonim — 19 august 2020 @ 16:04

  24. like si ptr visa.
    din pacate oportunismul unora si lipsa de coloana a ltora ne caracterizeaza

    Comentariu by wow — 19 august 2020 @ 16:15

  25. Domnule Visa din pacate aveti dreptate!
    Sper din tot sufletul ca oamenii sa faca cea mai buna alegere (dc au de unde ) , cu 2/3 exceptii nu am vazut vreun candidat care realmente sa fi facut ceva dezinteresat pana acum pt orasul nostru! Eu personal de promisiuni desarte sunt satul…. ne vom vindeca doar cand toti cei de la putere alaturi de copiii lor vor fi deportati pe Marte iar de acolo sa vina niste martieni (doar aia cred ca nu sunt atinsi de lupta pt ciolan) si sa ne conduca:(

    Comentariu by Yalcin — 20 august 2020 @ 0:29

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress