Mangalia – politica locală

17 august 2016

Figurantul zilei : Dan Georgescu

Filed under: administraţie publică — lucian visa @ 17:16

Fost consilier al fostului primar Claudiu Tusac şi şef la firma de termoficare din Mangalia, aliat cu actualul primar Cristian Radu, Dan Georgescu e băiat descurcăreţ. După ce firma familiei, Massaro, a intrat în conflict cu administraţia din Limanu pentru plaja de acolo, iată că Georgescu a mutat interesele societăţii în cauză (specializată în stransport persoane) pe plaja din Mangalia! Mai exact, Massaro a câştigat administrarea unui sector de plajă fix în Mangalia, să fie bine, să nu fie rău… cu administraţia locală!

Replica 17.08.2016

16 Comments

  1. http://editiadesud.ro/?p=23261

    Comentariu by Anonim — 17 august 2016 @ 18:11

  2. Bravo lui, nu a dat bani la replica pentru reclama si s-a ales cu un articol

    Comentariu by vasi — 17 august 2016 @ 18:11

  3. Se pare ca o constructie pe plaja Venus, apartinind firmei Massaro, nu are autorizatie de construire. Ceva absolut firesc si normal.
    Anormal ar fi fost sa construiasca legal….

    Comentariu by Anonim — 17 august 2016 @ 18:47

  4. Dan Georgescu este singurul care face treaba pe unde trece. Constructia e de pe vremea lui Ceasca , poate doar tamplaria sa fie neautorizata.La Limanu mai nimeni nu are autorizatie , taranii aia voiau si plaja lui Dan probabil. Acolo e .. alt Georgescu. Replica a dat-o in bara rau cu articolul asta. Intradevar Dan nu a dat bai , bravo lui , de banii aia vom avea mai multa caldura , nu isi vor lua farduri pitipoancele analfabete care sug la patronul de la Replica. Nota 10

    Comentariu by Fane — 17 august 2016 @ 22:06

  5. Fane…sau Dane…Ai moștenit plaja si la Limanu?

    Comentariu by Xtabay — 17 august 2016 @ 23:16

  6. Dan Georgescu este singurul care a facut efectiv ceva pentru orasul nostru. Sa nu credeti ca este usor sa gestionezi in conditii bune termoficarea si sa rezolvi atatea problem ale oamenilor, promt cu face GOLDTERM. De mancat rahat si prostii sunteti buni. Dan a stat in subsolurile blocurilor ca sa rezove ceea ce au stricat locatarii. Lumea stie.

    Comentariu by paul — 18 august 2016 @ 11:00

  7. @6
    Si benevol pe deasupra. Propun pentru acest bun samaritean sa se aprobe in urmatoarea sedinta de CL ridicarea unei statui pe aleea Teilor. In locul dalelor cu artisti, scoase si distruse de Radu Cristian, sa umplem aleea Teilor cu busturile unor eroi locali de genul lui Dan Georgescu.

    Comentariu by Marian Vasile — 18 august 2016 @ 11:28

  8. Benevol??? Domnu’ Vasile, cine rezolva benevol?? Asta ati fi vrut, sa munceasca cineva pe gratis? Dumneata muncesti pe gratis? Nu inteleg? Nu ma intereseza cat incaseaza daca ramane munca bine facuta si am caldra si apa calda. Ceilalti care incaseaza fara munca ar trebui sa fie preocuparea dumneavoastra. Cu respect.

    Comentariu by paul — 18 august 2016 @ 11:36

  9. @Paul
    O simpla privire pe organigrama Goldtermului si pe statele de plata va lamureste ca rasplata e mai mare decat munca.
    Uitati ca intre pretul de productie si cel de livrare al agentului termic e o mare diferenta, pe care o suporta bugetul local, adica toti locuitorii prin texele si impozitele platite. De aceasta caldura subventionata nu beneficiaza nici jumatate din locuitorii orasului, desi cum am spus toti participa la plata ei.

    Comentariu by Marian Vasile — 18 august 2016 @ 12:08

  10. Uite asa se inchide gura prostilor , cu o mica momeala: avem caldura! Nu conteaza cat costa si cine beneficiaza cu adevarat de profiturile uriase!

    Comentariu by Anna — 18 august 2016 @ 14:28

  11. Sa nu uitam ca , pe vremea cand Anna canta la fluierul cu gusa al lui Tusac sau Faly .. NU AVEAM DELOC CALDURA !

    Comentariu by lUCICA — 18 august 2016 @ 20:08

  12. Pt 11. Mai lucica, cezi ca toata lumea face ce faci tu? Tu nici acum nu stii ca fecare judeca prin prisma gandirii sale si dupa faptele sale! Se pare ca faci parte din aceiasi caruta care s- a rasturnat la Mangalia de data asta.

    Comentariu by Anna — 19 august 2016 @ 7:15

  13. Ptr 6 …poate vrei sa ne spui si noua ptr ce ” salariu de mizerie” lucreaza iubitul tau Georgescu?????
    Si apropo de organigrama, vezi citi fosti militari a luat sub aripa lui, in conditiile in care tinerii someaza…ce suflet mare…inclusiv pe finul matusii…si alti pnl-isti…

    Comentariu by zek — 20 august 2016 @ 10:13

  14. Sper sa nu mai aveti caldura la iarna. Sa aveti toti salarii de cacat. Sa muncească numai PSD istii. Sa stati înghețați cu creionul in mana calculând pretul gigacaloriei fara sa primiți nimic. Si tot asa, ca asta meritați.

    Comentariu by Salariu 4000€ — 20 august 2016 @ 12:11

  15. sa ne spuna dl Georgescu cum construieste el blocul de langa policlinica cu angajatii Goldterm, care sunt platiti de Goldterm. Sau cum o parte din agajatii firmei Consiliului local, se ocupa de tras retele de gaze prin oras,, fara a avea autorizare, dar tot pentru firma lui Georgescu, a lui Radu, a lui Leo,…Megaconect,..ANRE nu_i vede???

    Comentariu by kgb — 22 august 2016 @ 10:46

  16. sa inteleg ca D Georgescu nu poate sa-si permita sa cumpere acel bloc ,la Mangalia, din salariu de bugetar?????? adica Radu C isi poate permite vila pe malul lacului in Constanta, tot ca bugetar

    Comentariu by zek — 22 august 2016 @ 21:08

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress