Mangalia – politica locală

5 iunie 2016

Mangalia, alegeri locale 2016

Filed under: Lucian Vişa — lucian visa @ 5:59

Acest articol este pentru a furniza date despre desfășurarea alegerilor. Eventual dacă sesizați nereguli, comunicați-le. Vă rog să respectați acest lucru. Fără polemici, jigniri, etc.

Tot aici vă rog să comunicați participarea la vot (parțial) și rezultatele pe secții.  Vă rog pe toți să facem o muncă în folosul comunității, indiferent de opțiunile politice.

Vă mulțumesc anticipat

Prezența la vot – se selectează județul, apoi localitatea.

 

281 Comments

  1. ciucametii lui colgiu au voie sa stea chiar langa usile de la intrarea in sectii?sar ca hienele pe oamenii care ies de la vot.nu cred ca e normal sa spui in gura mare cu cine ai votat mai ales in vremurile astea ale dracu.

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 8:21

  2. Mergeti la sectii din timp, pentru ca procesul este lent.
    Intii iti scaneaza buletinul, apoi striga un numar pe care il cauta TOTI in listele lor…

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 8:27

  3. 🙂 Iorgus umbla cu badyguarzi dupa el, zici ca suntem in vestul salbatic

    Comentariu by EU — 5 iunie 2016 @ 8:45

  4. Vremurile o impun. Foarte bine! Cu gașca lu Radu se poate întâmpla orice.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 8:58

  5. Am votat la ora 8.30, cu tot cu scanare a durat maxim 2-3 minute.
    Bineinteles ca sectia mea nu mai era la locul stiut insa asta a fost un motiv suplimentar sa votez pentru Mangalia !

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 9:09

  6. Iese lumea la vot! E bine! La 22o unde sant eu nu au existat probleme pana acum.Sa dea Domnul sa nu fie nici de acum inainte!

    Comentariu by Dr.Costin Podgoreanu — 5 iunie 2016 @ 9:26

  7. Prezenta in timp real aici: http://prezenta.2016bec.ro/

    Mangalia — > 8,6651 % !!

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 9:27

  8. Mangalia — > 8,8802 %
    Medgidia –> 7,5391 %
    Constanta –> 4,7337 %

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 9:29

  9. Nu uitati! E momentul ca pitigoiul in itari sa-si ia ce merita: un shut bine plasat mai jos de noada! Drum bun si cale batuta!

    Comentariu by Zoga — 5 iunie 2016 @ 9:31

  10. Sectia 233: Liceul Callatis — > 11.4000 %
    Sectia 223: Eco Gold — . 10.8600 %

    etc

    Bravo Mangalia !!

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 9:31

  11. Au votat deja peste 4000 de oameni în Mangalia.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 10:13

  12. De la numărul de mobil +4 0732 494 689 se trimit mesaje cu „Votaţi XXX şi echipa lui”.
    Dacă este ilegal, unde se reclamă aşa ceva?

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 10:53

  13. Telverde 0800 080 200 sau http://expertforum.ro/votcorect/

    Este ilegal pentru că se spune pe cine să votezi.

    Informația este adevărată și se cere votarea mincinosului și a PNL-ului. Probabil că telefonul e cu cartelă.

    La ora 11 au votat peste 5500. E bine. Am auzit că e ceva lume la secțiile de votare. Vă rog să comentați acest lucru.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 11:00

  14. Si de la nr de tel 0720687469 se transmit mesaje pro Radu Cristian si PNL. Si, DA este ilegal. Complet ilegal. Unde sunt acum „virginii” de la PNL care ii reclamau pe pesedisti pt fraude ?

    Comentariu by vizitator — 5 iunie 2016 @ 11:00

  15. Efectul va fi cel contrar. E disperare.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 11:04

  16. Despre sistemul de vot.

    Dacă se votează o dată la 3 minute în toate cele 24 de secţii, în 14 ore pot vota maxim 6.720 de persoane, adică 20,35% din votanţi.

    La 2 minute înseamnă un maxim de 10.080 de persoane, adică 30,53% din total alegători.

    Ca să voteze mai mult de jumătate din cei 33.006 alegători, ar trebui să se voteze cel puţin o dată la 1,22 minute, un vot la 73 de secunde…

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 11:22

  17. Și 0725196681 bate câmpii cu radu cristian. 0726462113 și 0725771776 sunt pe aceeași lungime de undă ilegală! Așa înțelege piticotul legea românească!

    Comentariu by Zoga — 5 iunie 2016 @ 11:25

  18. Deocamdaată ritmul este de un vot la 70 de secunde.
    Hai, că se poate!

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 11:36

  19. O sectie are mai multe cabine de vot.
    In 2 ore si 20 de minute Mangalia a ajuns la 20.7 %
    Cat despre sms-uri primite… reclamatie

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 11:59

  20. 0730068746 trimite acelasi mesaj de sustinere Radu Cristian. Ei merg inainte 🙂

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 12:00

  21. Dragi Pe Na Li, mergeți înainte 39 km şi ajungeți la destinație!

    Comentariu by GPS-UL de serviciu — 5 iunie 2016 @ 12:12

  22. @19 -> 11-7=4, nu 2…

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 12:15

  23. Dacă ritmul de acum se păstrează, ar mai putea vota încă 40 % din populație, adică s-ar putea ajunge la un procent extraordinar de bun raportat la reala populație existentă.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 12:22

  24. Piticul scoate cu japca si amenintari pachetarii vot!! Sunt 3500 in evidenta primariei, in procesul de votare inseamna ENORM.
    Trebuie să ne mobilizam toti prietenii sa iasa la vot !

    Comentariu by Zozo — 5 iunie 2016 @ 12:23

  25. De scos îi scoate, dar îl vor vota ? Nu e prima data când Radu obține efectul invers.
    Dacă îl apreciau ieșeau singuri la vot. Oricum calculele lui Radu se bazează pe ei.

    Oricum trebuie mobilizare și din partea noastră.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 12:35

  26. stie cineva cine sunt baietii cu sepci portocalii din fata sectiilor de votare? cica ar fi ai lui radu.

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 12:36

  27. Rugămintea mea e să-i fotografiați. Poate o să fie nevoie de probe.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 12:36

  28. Expert Forum, cu sprijinul Funky Citizens va organiza un centru de informare si asistenta electorala pentru alegerile locale din 5 iunie 2016.

    Comunicatul Expert Forum:

    „Vom pune la dispozitia celor interesati platforma http://www.expertforum.ro/votcorect si numarul de telefon Telverde 0800 080 200, prin intermediul carora vom raspunde intrebarilor legate de procedurile de vot si sesizarea neregulilor”, transmite sursa citata.

    Platforma votcorect va contine un formular prin care orice cetatean poate sesiza nereguli din campania electorala sau din ziua votului.

    Fiecare dintre sesizarile transmise va fi atent analizata si se va acorda asistenta unde este cazul.

    Platforma va include si o sectiune cu raspunsuri la intrebarile cele mai frecvente legate de votare: proceduri de vot, noutatile legislative si practice legate de organizarea alegerilor, decizii ale birourilor electorale, procedurile de observare sau cele de sesizare a neregulilor.

    Cei interesati pot gasi pe site inclusiv modele de intampinari si plangeri.

    Continuand experienta din noiembrie 2014, vom organiza un call center unde va functiona in zilele de 4 si 5 iunie telefonul Telverde 0800 080 200.

    In preziua alegerilor, pe 4 iunie, programul de functionare este 12 – 20, iar pe 5 iunie 6 – 23.

    Apelurile sunt gratuite din retelele Telekom (Romtelecom, Cosmote), Orange, Vodafone, RDS si UPC.

    De asemenea, Expert Forum a acreditat observatori interni in sectiile de votare din judetele Cluj, Ilfov, Arges, Botosani, Brasov, Constanta, Caras Severin, Dambovita, Galati, Giurgiu, Harghita, Ialomita, Iasi, Maramures, Neamt, Bihor, Prahova, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timis si Valcea, precum si in Municipiul Bucuresti.”

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 12:36

  29. Transparența organizatorului alegerilor http://editiadesud.ro/?p=22273

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 12:40

  30. slugile incearca sa mai salveze ceva.degeaba!ei pleaca voi ramaneti.rusine!

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 12:47

  31. Nu scriu niciodată fără rost , pachetarii sunt bătrâni și speriați .
    Trebuie mobilizare 100% a agendei telefonului personal și dacă trebuie și a masinii personale pentru antidot pachetari.

    Comentariu by Zozo — 5 iunie 2016 @ 12:55

  32. Diseară sărbătorim, până atunci muncim de ne sar capacele!!!

    Comentariu by Zozo — 5 iunie 2016 @ 12:58

  33. Am fost la vot. Lumea este speriata.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:01

  34. Mare atentie la numararea voturilor deoarece atunic cand a fost pusa stampila de un candidat, cerneala se vede si pe spatele paginii. Hartia este subtite, de proasta calitate.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:10

  35. Am pus stampila pe Iorgus dar daca nu esti atent crezi ca am pus pe Minca care este pe spatele foii.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:11

  36. acum 10min.- 24,3% din nr. total. Sa atingem 50%? Ar fi extraordinar!

    Comentariu by Dr.Costin Podgoreanu — 5 iunie 2016 @ 13:12

  37. Se va atinge. Au trecut 6 ore, mai sunt aproape 8 și 27,6 %. În prima ora s-a votat mai puțin. Lumea tace, dar face.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 13:18

  38. Asa este. Lumea tace. Asta este starea orasului.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:24

  39. 13.30
    Mangalia voteaza !!!
    28,4160 %

    Comentariu by Big Brother — 5 iunie 2016 @ 13:30

  40. Intre sectia de votare 223 SEDIU S.C. ECO GOLD S.A. si 211 CASA MUNICIPALĂ DE CULTURĂ primele doua ca si nr de votanti la ora asta este o diferenta de 131 de voturi. De ce asa de mare ? Ce se da la sectia 223 de vine lumea la vot ?

    Comentariu by Aburel — 5 iunie 2016 @ 13:42

  41. La ECO GOLD vin cei din Cartierele Dobrogea să-l voteze pe mincinos pentru realizările edilitare din acest mandat.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 13:54

  42. 0731018085 la acest numar suntem indemnati sa-l votam pe Radu

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:57

  43. Se anunta BEC, la etajul al doilea in Primaria Mangalia

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 13:57

  44. Nu e problemă de BEC, ci de Parchet.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 13:58

  45. La jumătatea perioadei de vot, la Mangalia au votat 29,7 % din cei de pe listă. Prezența e foarte bună.
    Chiar dacă a fost o campanie liniștită, oamenii sunt responsabili cu viitorul orașului lor.

    Situația de tăcere de la Mangalia nu e unică http://www.evz.ro/exit-pool-la-focsani-din-40-de-votanti-abordati-niciunul-nu-a-avut-curaj-sa-raspunda.html Golani în toată țara.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 14:02

  46. Am primit la ora 8,55 mesaj sa il votez pe
    Radu Cristian. Am sunat la 112 si am anuntat.

    Comentariu by Votant — 5 iunie 2016 @ 14:26

  47. Neptun 48,88?????????????????

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 14:30

  48. BRAVO MANGALIA, pe majoritatea exit-pollurilor din oras radu si pnl sunt pe primul loc detasat. SUNTEM O ADUNATURA DE PROSTI

    Comentariu by BRAVO — 5 iunie 2016 @ 14:42

  49. La Neptun se cară votanții de la bariera cu un open zafira ct 26 NJB
    și ww pasat albastru SI344K numere străine.

    Comentariu by Cetățean Neptun — 5 iunie 2016 @ 14:44

  50. Cei de la bariera sunt cu Radu Cristian.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 14:49

  51. Daca 48 are dreptate, ne meritam soarta.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 14:50

  52. Aau voie sa care votantii?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 14:50

  53. Cine se ia dupa 48,Mihaela, dragostea mea? Vedem la capat, dupa numaratoare!

    Comentariu by dana — 5 iunie 2016 @ 14:53

  54. din pacate este chiar real, exit pollul , nu inseamna ca asta au si votat in cabina, dar nu miroase a bine

    Comentariu by BRAVO — 5 iunie 2016 @ 14:58

  55. Cetatean din Neptun, anunta la tel verde.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 15:01

  56. Cei cu exit poll-urile afișează rezultatele ?

    Mai sunt 6 ore de vot. Au votat 11.000 de cetățeni.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 15:02

  57. Oameni buni, iesiti la vot daca vreti sa se schimbe ceva in acest oras.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 15:06

  58. se dau mesaje de pe telefoane sa se voteze RC.Unde trebuie sa anuntam

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 15:13

  59. numarul de telefon Telverde 0800 080 200

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 15:23

  60. Eliminati-l ! Radu Cristian este inamicul no. 1 in Mangalia. Eliminati aceasta scursura, acest hot penal, acest frustrat. Un mare jeg de om.

    Comentariu by Dan — 5 iunie 2016 @ 15:54

  61. adevarat ,si eu dimineata am vazut hartia proasta care se vede pe partea cealalta Atentie ca iar o luam !!!

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 15:56

  62. Asteptam mai multe vesti pe blog.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 15:56

  63. e clar nu suntem in stare sa votam un primar pentru Mangalia, bataie se da intre 2 penali care au distrus orasul asta. Rau am ajuns, sa ma roage lumea pe strada sa votez Iorgus ca sa il trimitem pe Radu acasa. Suntem atat de incapabili sa votam nistea oameni ai Mangaliei , un Sorin sau Bogdan, chiar si Costi ?

    Comentariu by Daniele — 5 iunie 2016 @ 16:40

  64. Lasa Daniele ca cei trei enumerati de tine, vor fi consilieri.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 16:47

  65. Am tot discutat pe blog chestia asta. Până la campanie nu faci nimic sau ești cu mincinosu și apoi ceri votul, că tu ești grozavul grozavilor. Nu merge. Vrei să fii primar în 2020, apucă-te de treabă de mâine 6 iunie 2016. Demonstrează-ne că ești capabil și că îți pasă. A făcut asta vreunul dintre cei 3 amintiți ? Nu. Atunci nu merită niciun vot. La plăcinte înghesuială mare, la opoziție ba.

    Aproape 40 % cu 4 ore înainte de închiderea urnelor.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 17:10

  66. ce relevanta are daca sunt consilieri, cum si-batut radu joc de consilieri 4 ani la fel poate sa o faca in continuare, iorgus idem, mai rau ca ia radu vreo 8 consileri mai mituieste inca 2 si s-a dus la vale orasul asta. Suntem de rasul curcilor

    Comentariu by Hopa — 5 iunie 2016 @ 17:10

  67. Daca va uitati si la grafice, batranii au cele mai multe voturi exprimiate, din care babele au votat mai mult ca mosii.
    Candideaza Fuego?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 17:27

  68. Care grafice ?

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 17:28

  69. Din toți raii pe care ii avem la dispoziție, ar trebui votat cel mai puțin rău.Pe multi ii vom întâlni în continuare consilieri,au interese nefinalizate si indiferent cine va ieși primar „merg inainte”,pentru ca scopul scuza mijloacele.

    Comentariu by D'ale lui Mitica — 5 iunie 2016 @ 17:31

  70. Pe http://prezenta.2016bec.ro, tab-ul

    TIP
    TABEL / STATISTICI

    tabel-tabel
    statistici-grafice

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 17:32

  71. Radule cat de mic ái ajuns.valea piticule.

    Comentariu by Romeo — 5 iunie 2016 @ 17:37

  72. În ultimele 20 de minute au votat 513 persoane. Adică 25,65 voturi/minut. Adică un vot la 56 de secunde.

    Hai, că se poate!

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 17:46

  73. TREZITI-VA ODATA!!
    Jos penalul si mincinosul de Radu.Un jeg de om.Votati Iorgus daca vreti sa se schimbe ceva.Batalia se da intre cei doi(Mincinos si Iorgus).Nu ii votati pe restu ca e practic vot anulat.VOTATI IORGUS!

    Comentariu by Jos Radu Cristian — 5 iunie 2016 @ 17:49

  74. Stie careva vreun exit poll?Ne trezim tot cu penalul asta?

    Comentariu by Jos Radu Cristian — 5 iunie 2016 @ 17:51

  75. S-au terminat rromii de la baraci care il votau pe Iorgus. Acum fiecare vot in plus e de la oamenii normali, cinstiti, fara interese ascunse, care stiu cine e Iorgus si nu il mai vor la conducere sa transforme iar Mangalia in Sicilia mafiota.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 17:53

  76. Pt 75 , dar rromii de la bariera care cica il voteaza pe Radu?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 17:55

  77. sau cei de la scoala 2 care il lauda in gura mare pe strada?

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 17:57

  78. Aia nu se pun

    Comentariu by Cetățean Neptun — 5 iunie 2016 @ 17:58

  79. Ok,votati l voi pe mafiotul de Radu sau mai bine,anulati va votul pe Minca si Maganu.

    Comentariu by Jos Radu Cristian — 5 iunie 2016 @ 18:02

  80. Pt 75:
    Odată cu statisticile live se vor verifica toate legendele despre orele la care votează talibanii, orele la care votează ruralul, urbanul, tinerii, bătrînii etc.

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 18:17

  81. Mergeți la vot! Lupta este f strânsă! Dacă vreți să scăpăm de navetiști, mergeți la vot!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:18

  82. Stati asa ca inca nu au iesit „tinerii frumosi si liberi” la vot, ca sa voteze pe Radu, Maganu, Mihai Sorin

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:23

  83. În 2014 tinerii nu l-au votat pe Ponta, ci pe mai vârstnicul Iohannis.

    S-a trecut de 45 % și aproximativ 15.000 de voturi. E bine, mai sunt 2 ore și jumătate.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 18:27

  84. Tinerii l-au votat pe Iohannis pt ca nu era asociat cu probleme penale ca Ponta si cei din conducerea PSD, asa cum e si Iorgus, cu dosarele lui si greaua mostenire si traseismul cunoscut pt interesul personal. De aceea nu cred ca tinerii, cu exceptia celor care au interese personale, il vor sustine.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:34

  85. Nu l-au votat pe Ponta pentru că este un arogant mincinos. Nicio treabă cu dosarele penale. De fapt cu cât mai multe dosare, cu atât PSD-ul crește. Paradox dâmbovițean.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 18:35

  86. https://www.facebook.com/TudorChirilaOfficial/?fref=ts

    Comentariu by Spiridus — 5 iunie 2016 @ 18:36

  87. Pe FB la grupul Esti dim Mangalia daca… apare urmatorul sondaj acum 50 minute:
    – Iorgus 38%
    – Radu 37,5%
    – Maganu 9%
    – Sorin 6%

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:38

  88. Sa inteleg ca Maganu si incurajat votatii lui sa il voteze pe Radu sau asta este scorul lui?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:39

  89. Sondajul e din burta! Bogdan are mult mai multi sustinatori!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:45

  90. @84
    Si RC şi Maganu sunt in conflict cu legea, ambii cu sanse de a iesi tavaliti. La el si Sorin.
    Deci, despre ce vorbesti?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:46

  91. Pt.87
    Sondajele astea nu sunt profesioniste. Oamenii care-l fac poate sunt de bună credință, dar nu e suficient.
    Mie mi se pare cam mult la Radu și cam puțin la Maganu. Totuși PSD e PSD. Maganu trebuie să aibă spre 12-15 %. Scorul lui Iorguș e cel din două sondaje profesioniste de dinaintea campaniei și nu mă miră.
    Oamenii lui Radu au votat deja până la prânz. De acum încolo mai multe voturi vor merge la Iorguș decât la Radu. Diferența va crește.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 18:47

  92. @84
    Ce tot ii dai cu interesele personale? TU ce interese personale ai in alegerea preferatului tau?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 18:49

  93. S-a trecut de 47 % și de 15.600 de voturi. Mai sunt două ore. E bine.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 19:01

  94. Interese personale inseamna ca au un business cu Iorgus, o firma ce vrea sa primeasca niste contracte de la Iorgus Primar. Interesul meu e sa am liniste si curatenie in Mangalia si sa nu mai fie toti golanii si asa-zisii oameni de afaceri penali care erau prin 2005-2008 si caracatita din Primarie unde totul mergea pe spaga si cunostinte.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:02

  95. Lasă că Radu a lucrat cinstit, doar cu oamenii din Mangalia, a cheltuit bugetul rațional, ce să zic.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:05

  96. A vorbi despre Radu și cinste e din altă poveste. Fantastică.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 19:06

  97. @94
    Bun. Cam despre cati „tineri” au, sau ar putea avea aceste afaceri, vorbim? 10? 50? 500? 5000? Toti votantii lui Iorgus?
    Si de ce nu punem problema la fel in ce ii priveste si pe ceilalti candidati? Ca tot de promisiuni e vorba. Ba chiar, RC e cel mai frecventabil pentru „oportunitati de afaceri”, ca primar in functie.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:10

  98. pT.94
    Cred ca esti cu capul! Nu poti sa gandesti ca sunt persoane fara absolut niciun interes doar ca tin la o normalitate in administratia publica, la un oras curat, macar atat, cat de cat asfaltat si luminat, macar in sezon! Ti-or fi placut ultimii ani de administratie, ce sa-ti spun nici nu existau spagi, totul mergea ca pe roate in primarie, in cateva minute iti rezolvai toata treaba si buzunarele celor din Constanta se umpleau din banii unor fraieri ca tine! Golani sunt astia de acum, cu scoli facute te miri pe unde sau cu carti de munca imaculate! Du-te, si vezi-ti de treaba cu analizele tale de doi lei si aceeasi placa ruginita care abia se mai screme sa spuna aceleasi aberatii!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:17

  99. Pt 98: Vezi, agresivitatea asta a ta si refuzul de a accepta o opinie contrara, o sa ii tina la putere tocmai pe cei pe care ii urasti. Pentru ca majoritatea omenilor nu va tolera pe unii intoleranti ca tine. Lumea nu vrea ura, agresivitate. Nu ai cum sa intelegi atat timp cat nu te detasezi de partizanat politic.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:22

  100. Raducu a castigat gura mica inca 3 ani jumate

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:28

  101. Hai să revenim la alegerile de azi și să lăsăm polemica.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 19:30

  102. @99
    Nu sunt obligat sa accept o opinie contrara si am tot dreptul sa o critic. Nu e agresivitate. E logica. Logica e apolitica. A fi impotriva jafului nu inseamna intoleranta. A pune intrebari lamuritoare nu inseamna nici agresivitate, nici intoleranta, nici partizanat. Atacul la o idee nu este, in nici un caz, atac la persoana.
    Nici eu nu agreez mafia, interesele de partid, duplicitatea si nici ipocrizia candidatilor.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:35

  103. Cei care doresc sa revenim la normalitate si nu au votat, inca mai au timp sa mearga! In caz contrar, au timp de lamentari si polemici inca patru ani!

    Comentariu by marin vasile — 5 iunie 2016 @ 19:35

  104. Degeaba va umflati in pene, multa lume s- a saturat de hoti si nu- i mai vrea . Batalia se da intre Bogdan si Sorin

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:36

  105. Pt 104, Batalia pt ultimul loc?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:40

  106. S-a depășit 50 % și 16.500 de votanți. Mangalia va avea alt primar.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 19:43

  107. HA HA HA CE AM RAS ! AUZI BOGDAN SI SORIN! 104 ESTI DIN MANGALIA?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:44

  108. Lucian Visa, asa sa ne ajute DUMNEZEU!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:44

  109. pT.99
    O opinie contrara este binevenita!
    Numai ca in cazul tau afirmatia este tendentioasa si fara argumente! Vorbesti despre ura, nu-mi consum energia pe astfel de sentimente, cu atat mai putin pe niste indivizi care nu merita decat indiferenta! Eu fac doar o simpla comparatie intre Mangalia de atunci si Mangalia de acum, este suficient sa ma convinga de varianta cea mai buna in situatia actuala.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 19:47

  110. Lucian Visa, „Mangalia va avea alt primar.”, ceva argumente in favoarea acestei afirmatii ? Simpla prezenta la vot a unui numar destul de mare de alegatori nu garanteaza faptul ca va avea loc o schimbare. Totusi, sa dea Dumnezeu sa aveti dreptate.

    Comentariu by .... — 5 iunie 2016 @ 19:50

  111. Radule jegule PLEACAAAAA ODATA !!!!ne-am saturat de tine ,oamenii tai au dat toata ziua SMS_uri ,cine sa mai creada in tine Esti disperat VALEAAAAA !!!!!!

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 20:01

  112. Logica mea este următoarea. Votanții lui Radu s-au cam terminat pe la prânz. I-au chemat și au venit, atâți cât au fost. Dacă se încheiau alegerile atunci, Radu ar fi fost din nou primar.
    Dar la o participare mare la vot, nu prea mai contează chestiile personale, pachete, bani, alte facilități.
    Am văzut ultimele două sondaje de dinaintea alegerilor în care Iorguș era la 3-4 procente în față. Radu nu le-ar fi putut recupera decât printr-o participare redusă la vot. Dacă lumea era mulțumită de actuala administrație, nu s-ar fi înghesuit la vot. De aceea eu sunt mulțumit de participarea mare la vot. Cineva îmi spunea telefonic că or să vină acum și mulți muncitori de la DMHI care azi au lucrat. Mi-e greu să cred că-l vor vota pe mincinos.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 20:04

  113. Domnule Vișa, așa să ne ajute bunul Dumnezeu!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 20:05

  114. Cu Neptun s-a trecut de 18.000 de voturi.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 20:10

  115. Domnule Visa, sincer sa va spun, am simtit disperare in indemnurile lui Iorgus pe Facebook de a merge la vot impreuna cu rudele, cu prietenii, etc. Aceste indemnuri au avut loc cam pe la ora 4. In jurul orei 1 am primit informatii cum ca era cam abatut pe langa liceul Callatis. Toate astea m-au facut sa cred ca urmeaza inca 4 ani de nenorociri. Sa dea Dumnezeu sa aveti dreptate si sa se fi schimbat situatia. E foarte posibil, din pacate, ca tiganii despre care am auzit ca sunt adusi cu taxiurile la vot, sa incline balanta in favoarea mincinosului. Sa vedem ce-o fi.

    Comentariu by .... — 5 iunie 2016 @ 20:15

  116. se aude ca dumitrana si-ar fi luat-o in freza. o fi adevarat?

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 20:26

  117. Chiar de va iesi lorgus primar nu o sa va bucurati prea mult de el, catusele sunt dupa usa.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 20:27

  118. Zanfir Iorgus este primarul Mangaliei !
    In sfarsit, in Mangalia s-a facut dreptate!

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 20:31

  119. Foarte ciudate optiunile mangalienilor, sa fie bataie intre unu care nu a facut nimic 4 ani si altul care a devalizat orasul, cand areau atatia candidati tineri si cu perspectiva

    Comentariu by mangalia — 5 iunie 2016 @ 20:31

  120. Al doilea exit poll în schimb, îl dă câştigător tot pe actualul edil, cu 52%.

    Comentariu by mangalia — 5 iunie 2016 @ 20:32

  121. Pt 120, exitpollul facut de baiatul lui Pavel Victor de la PC ?
    Am auzit ca a fost prins si ridicat de politie ca avea asupra lui liste cu nume/prenume si numere de telefon, bifate cele pe care le sunase si raspunseaera pozitiv probabil.
    Rusinica !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 20:33

  122. Replica :
    La nivelul municipiului Constanţa nu a fost avizat nici o casă de sondare să efectueze exit-poll-uri. În schimb, la nivelul municipiului Mangalia, interesul este atât de mare, încât se efectuează 2 exit-poll-uri, iar situaţia de până la această oră este surprinzătoare! Conform unui exit poll, actualul primar şi fostul primar ar fi „umăr la umăr”.

    Al doilea exit poll în schimb, îl dă câştigător tot pe actualul edil, cu 52%.

    Ăsta cu 52 % e făcut de Colgiu. Eu înțeleg manipularea, dar cum poți să crezi că un primar fără rezultate are 52 % ? Puteau să aibă decența să măsluiască cu două procente peste Iorguș. Mai mult, de ce este așa mare diferență între exit poll-uri ?

    Dar cum e cu 61 % dinainte de alegeri ?

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 20:34

  123. pt 117 Retardata dracului tot o tragi ca vaca in targ , fara vreo dovada disperat-o IORGUS PRIMAR !!!!

    Comentariu by anonim — 5 iunie 2016 @ 20:36

  124. De unde plm scoti tu exit poll-urile astea? Hai, sa nu va prinda dimineata in Mangalia.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 20:38

  125. Hai să nu jignim pe nimeni. Dacă pierde alegerile, cătușele de apropie de Radu. Foarte mult.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 20:38

  126. E comandat articolul de pe replica de ghici cine-i mic si rau ?
    Poate, poate, o convinge ca e in top si mai prinde cateva voturi…
    Umar la umar intre un primar in functie cu un partid care este pe val (pnl) si un fost primar fara partid, iesit de pe scena politica de 8 ani, care si-a anuntat candidatura cu 2 zile inainte de termenul limita, castigatorul adevarat indiferent de ce se intampla, este unul singur, Zanfir Iorgus !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 20:39

  127. pT.120
    numai 52%, ai na, poate 80% sau chiar 100%

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 20:40

  128. Am avut de ales intre un Zanfir Iorgus care s-a facut frate cu dracu(puterea-partidele de guvernare in barca carora a sarit) pentru a trece puntea (interesele mangaliei – fonduri guvernamentale) dar care a facut cat a facut pentru Mangalia si cetatenii ei (putinul ala de la vremea respectiva) tot o data trebuin ca acest drac sa isi ia partea cuvenita si un Cristian Radu venit primar pentru ca a fost sustinut (cu milioane de euro in campania din 2012) pentru ca Mangalia sa fie subjugata de mafia PNL-PSD(USL).
    Dintre 2 rele mari am ales raul cel mai mic.
    Decat totul pentru mafia PNL-PSD am ales putinul pentru Mangalia.
    Decat deloc cu Radu Cristian prefer farimiturile de la Iorgus.
    Dintre toti primarii Mangaliei de dupa 89′ incoace Iorgus a mai facut ce a mai facut…restul doar ne-au vandut.

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 20:46

  129. Marja de eroare este considerabila, nu va hazardati!

    Comentariu by dana — 5 iunie 2016 @ 20:47

  130. Oameni buni, Zanfir Iorgus e primar !
    Visa Lucian a avut dreptate intr-un comentariu anterior, ,,Mangalia are alt primar!”

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 20:50

  131. Mai baieti…daca se incearca iar ce s-a facut in 2012 – fraudarea si repetarea alegerilor pentru a iesi cine trebuie ce aveti de gand sa faceti?
    Aveti de gand sa stati in case si sa va lamentati?
    Cati dintre voi sunteti in stare sa iesiti in strada?

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 20:51

  132. Pentru 130, NNN, argumente in favoarea acestor afirmatii ?

    Comentariu by .... — 5 iunie 2016 @ 20:52

  133. Vom ieși în stradă!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 20:53

  134. De data asta poate să se repete alegerile de 100 de ori, rezultatul va fi același. În procente va fi mult mai rău pentru mincinos la fiecare repetare.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 20:55

  135. Nu prea cred in sondaje.Cum am ieșit de la vot pe la 19:30 m-a si acostat un „sondor” sa-i spun cu cine am votat.Nu i-am făcut nici o declarație,dar daca as fi făcut-o, ii spuneam exact contrariul.Așa ca așteptăm rezultatele preliminare.

    Comentariu by D'ale lui Mitica — 5 iunie 2016 @ 20:56

  136. Ar trebui ca imediat ce s-au inchis urnele si s-a trecut la numaratoarea voturilor ca prezenta in fata primariei cu pietre si ciomege sa fie cat mai mare pentru a descuraja atat intentiile de a repeta figura din 2012 cat si ca mesaj de bun venit pentru fostul si viitorul primar Zanfir Iorgus. Nu iti faci treaba mai bine decat ai facuto inainte…asta te asteapta 🙂

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 20:57

  137. @polemizatori
    Cu atatia anonimi, e brambureala totala… Nu se mai stie cine cu cine vorbeste :))

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:03

  138. Zarurile au fost aruncate. Peste 18.700 de oameni au votat la Mangalia și Neptun. Asta înseamnă cam 53,7 %. E un procent rezonabil și legitimează moral aceste alegeri.

    De la secțiile de votare vă rog să ne comunicați rezultatele reale.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 21:04

  139. ” Mergeti inainte !!!! ” Noi, mangaliotii ramanem aici . Impreuna vom recupera si vom creste 🙂

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:09

  140. Pe NTV nici o vorbulita despre judet. Or avea ordin?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:10

  141. Ei să meargă înainte. În mare dacă se poate.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 21:14

  142. E foarte bine că s-a ieşit la vot. În 2012 au ieşit 57,67%, la „bis”.

    În nici un caz nu se va putea spune că nu ne-a interesat de soarta oraşului.

    Bucureştiul, de exemplu, a înregistrat un record. La absenteism!

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 21:15

  143. Pe Litoral TV, in urma cu cateva minute, moderatorii au spus ca la Mangalia, Zanfir Iorgus are cateva sute de voturi in fata lui Radu Cristian. Cel din urma a trimis un mesaj la Litoral TV (dupa spusele moderatorului) prin care sustine ca la Mangalia ar fi avut loc fraude.
    Deja avem senzatia unui DejaVu 2012 !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 21:18

  144. Cel mai probabil se va incerca manevra din 2012 cu repetarea alegerilor. Daca le-a mers o data isi imagineaza ca le va merge si de data asta. Eu imi iau paru si plec spre primarie.
    Care m-i te alaturi? 🙂

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 21:27

  145. Ai sa fii surprins, de aceasta data te-ar urma MULTI !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 21:29

  146. Ies in curte sa pun pietroaie la porbagaj :)))

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 21:31

  147. Vin și eu!

    Comentariu by Cetățean Neptun — 5 iunie 2016 @ 21:31

  148. Conform unui exit-poll efectuat la Mangalia, Cristian Radu ar fi câştigat un al doilea mandat, cu 50 de procente. Pe locul doi s-ar situa Zanfir Iorguş, cu 28%, Bogdan Maganu – 9%, Sorin Mihai – 7%. Pe partide, cifrele indică: PNL – 45%, PSD – 17%, ALDE – 15%, UNPR- 9,5%.

    Comentariu by replica de constanta — 5 iunie 2016 @ 21:37

  149. replica ne intoxica in continuare?

    Comentariu by marin vasile — 5 iunie 2016 @ 21:38

  150. http://www.replicaonline.ro/exit-poll-cristian-radu-ar-fi-castigat-la-mangalia-278129/

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:41

  151. NNN, pe Litoral TV a spus acum cateva minute ca Radu Cristian a castigat un nou mandat cu 50%. Poate tu prinzi un alt Litoral TV, unul in care Iorgus are sute de voturi in fata …

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:41

  152. Kaka-maka! Chiar credeti?
    Se incearca manevra din 2012

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 21:42

  153. Gresit. Au spus ca au primit un sondaj dar nu se stie si cine l-a facut. Iar aceasta discutie a fost dupa cea prezentata de mine. Hai sa nu fim IDIOTI ca nu se merita. In cateva ore, stim clar cifrele oficiale.

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 21:43

  154. nu m-ar mira ca exit poll-ul sa reflecte o realitate relativa. azi iorgus era cam livid.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:44

  155. Iorgus e primar

    Comentariu by Maldive — 5 iunie 2016 @ 21:44

  156. Prolema e ca sondajul din replica si preluat de Ltv ca le-a fost trimis, este facut de Research etc a lui Doru Colgiu. Ceea ce inseeamna relevanta 0 !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 21:46

  157. Corect! Sondajul lui Colgiu a fost prezentat

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 21:47

  158. pollurile care il dau pe rc castigator cu 50 procente sunt lansate sa justifice contestatiile ulterioare, nici in 2012 nu a avut asa scor

    Comentariu by marin vasile — 5 iunie 2016 @ 21:48

  159. CORECT 158 !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 21:50

  160. Caaalm. In curand o sa avem o imagine mai clara. Replica nu face decat sa manipuleze pe bani si folosind datele primite de la colgiu. Realitatea nu poate fi cea prezentata de replica piticului.

    Comentariu by Bau! — 5 iunie 2016 @ 21:53

  161. astia ai lui radu n-au mama, n-au tata. sunt capabili de orice magarie sau hotie doar sa pastreze pentru ei primaria. vestea buna este ca daca se agata cu ghiarele si cu dintii de postul de primar, inseamna ca mai e ceva ceva de furat prin mangalia. sa speram ca nu le iese, dar trebuie sa fim cu totii atenti in urmatoarele ore!!!

    Comentariu by dan — 5 iunie 2016 @ 22:01

  162. cred ca fiecare dintre noi, in zona lui, trebuie sa supravegheze sectiile de vot. sa vedem cine iese, cine intra, cu ce intra in mana, cu ce iese din mana….

    Comentariu by dan — 5 iunie 2016 @ 22:03

  163. 50 % e exagerat indiferent cine ar fi candidatul, cu atât mai mult pentru un primar cu rezultate foarte slabe.

    Comentariu by lucian visa — 5 iunie 2016 @ 22:09

  164. Si totusi oamenii lui Radu jubilează pe facebook

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:12

  165. Or fi trimis deja plangerile la BEC pentru fraudare si au cerut anularea alegerilor, alte motive de jubilare nu au. Au pierdut.

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 22:15

  166. situatia nu e asa roz

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:20

  167. Ciudat, dar oamenii l-au votat în număr mare pe Radu. Ei știu de ce!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:21

  168. diferenta va fi mica

    Comentariu by marin vasile — 5 iunie 2016 @ 22:26

  169. Curiozitatea cea mai mare este ca vedem cu aceasta ocazie cati ignoranti si creduli si pomanagii sunt in Mangalia dupa cate voturi are Radu.

    Comentariu by dana — 5 iunie 2016 @ 22:28

  170. Vei fi surprinsă! Mulți l-au crezut o victimă și l-au votat. Diferența va fi foarte mică, este posibil mai mică decât acum 4 ani. Atunci a fost de 400 de voturi.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:30

  171. Seful de campanie al PNL zice ca la Mangalia castiga sigur…. WTF !

    Comentariu by Bau! — 5 iunie 2016 @ 22:33

  172. difereanta va fi mai mare de 10 %

    Comentariu by replica de constanta — 5 iunie 2016 @ 22:33

  173. La LTV, Baisan, a spus ca la Mangalia au castigat, e adevarat? Se bazeaza doar pe exit-poll ?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:35

  174. Seful de campanie PNL s-a luat dupa sondajul facut de Colgiu, deci bate campii !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 22:35

  175. Se refera la sondajul lui Colgiu

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:35

  176. Batalia dintre doi mari hoti se va terminat na curand

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:43

  177. Sigur! Maganu nu are nici 10%. Jenant mai ales pt PSD.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:44

  178. Maganu, Tanasa, Ozzy, Moldovanu, Bodnaras, ar trebui sa se apuce de manute si cu un ultim gest de demnitate sa-si depuna demisiile.

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 22:46

  179. Corect, dar nu o vor face! Sunt prea lasi si orbiti de putere!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:49

  180. Tot respectul pentru domnul Iorgus ca s-a aruncat singur in lupta asta cu mafia constanteana.Da doamne sa castige, merita!

    Comentariu by dana — 5 iunie 2016 @ 22:49

  181. Cum ma???? nici cu Mesia securista atotstiutoare si parapsiholoaga , maretul OZZY ….NIMIC NU ATI FACUT. Pana si pensionarii s-au cacat pe voi. Mi e mila de Maganu, cum o sa zboare de peste tot….Macar s-a ales cu ceva.

    Comentariu by politia rutiera — 5 iunie 2016 @ 22:50

  182. RADU CRISTIAN A CASTIGAT ALEGERILE! NU IMI PLACE , DAR E ADEVARAT!!!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:52

  183. se pare ca radu cristian a iesit primar

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:52

  184. PSD a dat votul la Consiliu pt PSD si la Primar pt Iorgus. Fostii PDListi si-au facut datoria…Tase, fa-ti curatenie in partid, la urmatoarele alegeri nu luati mai mult de 5%.

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 22:54

  185. Raim cu tiganii lui erau tristi sus pe 30 decembrie. E semn ca Iorgus a pierdut…. Alfel jubilau ciorile si bubuiau manelele!!!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:54

  186. Chiar este adevarat? Doamne, nu pot sa cred!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 22:55

  187. Habemus Papam?

    Comentariu by Vipera cu elice — 5 iunie 2016 @ 22:59

  188. NU E ADEVARAT ! Nici macar 1 sectie nu a terminat de numarat voturile !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 23:00

  189. Nu este adevărat! Nicio sectie nu a raportat rezultatele

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:02

  190. Iorgus in fruntea mafiei , rusinos pt acest oras si cei care il sustin

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:05

  191. La Callatis, RC are 62 de voturi in fata lui Iorgus.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:06

  192. Maganu a fost tradat de colegi, o parte au votat cu Radu C, o parte cu Iorgus.

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 23:10

  193. Pensionarii au votat Radu Cristian. Si bine au facut, pentru ca tiganii se mutau la Primarie, pe plaja si veneau iar peste noi. Iorgus si tiganii au pierdut alegerile. Radu Cristian a castigat.

    Comentariu by politia rutiera — 5 iunie 2016 @ 23:10

  194. La scoala 1 are in jur de 160 de voturi in plus fata de Iorgus. Se pare ca nu scapam de el.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:10

  195. Unde la Callatis ? Au fost minim 2 sectii acolo.

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 23:11

  196. Radu C a castigat.

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 23:11

  197. Mai bine cu pensionarii nostri decat cu tiganii vostri, sa le fie rusine tradatorilor

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:16

  198. Se pare ca mai sunt foarte putine sectii de votare care nu au terminat numaratoarea si care nu pot schimba nimic, Radu Cristian a mai castigat un mandat de 4 ani !

    Comentariu by NNN — 5 iunie 2016 @ 23:22

  199. La Casa de cultura in centru Radu e peste Iorgus cu multe voturi si pe locul 3 Sorin Mihai. MAGANU VAI MAMA LUI!!!

    Comentariu by politia rutiera — 5 iunie 2016 @ 23:22

  200. Ce va mai place shaorma dezinformatorilor!
    Va pregatiti de aceeasi faza ca in 2012?
    De data asta o sa iasa lumea in strada nenorocitilor!

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 23:23

  201. Da, acum am aflat din surse sigure, Radu Cristian a mai castigat un mandat!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:23

  202. Bai nene, eu va scriu ce aflu la telefon . Nu pentru asta a deschis domnul Visa topical pe articolul asta. Sa spunem ce stim, sa tragem apoi concluzia. CINEVA, de ce esti deranjat??? Am crezut ca e ok sa informam.

    Comentariu by politia rutiera — 5 iunie 2016 @ 23:25

  203. Presupun ca cei care au spart voturile sunt multumiți de rezultat!

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:25

  204. Informati prin dezinformare pentru a va atinge scopul?

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 23:29

  205. Pe NeptunTV se vorbeste de ‘PNL-marele perdant al acestor alegeri’
    La ce se refera?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:31

  206. La castigarea alegerilor in Mangalia hahahahah :)))

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 23:33

  207. La Bucuresti!

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 23:33

  208. Pentru 205 – Se refera, evident, in primul rand la dezastrul din capitala, apoi la ceea ce s-a intamplat la nivel national. In Mangalia, din pacate, a castigat PNL-ul asta nenorocit.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:33

  209. Pt.206
    Sper sa fie doar dezinformari! Inca nu se stie ?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:34

  210. Pt.208
    Esti sigur?

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:35

  211. Iorgus a pierdut alegerile dupa ora 19:00. Tineretul nu voteaza cu un candidat sustinut de tigani!

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 23:35

  212. Iorgus a declarat pierderea alegerilor asta e viata grea

    Comentariu by Claw — 5 iunie 2016 @ 23:38

  213. Pt. 210 – In urma a ceea ce am aflat de la sectii, pot spune ca da.

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:38

  214. Pana nu se numara toate voturile si cele de la Neptun, este vorba de Mihaela dragostea mea.Castiga Iorgus la o diferenta de un vot.

    Comentariu by dana — 5 iunie 2016 @ 23:39

  215. Iorgus a dus tiganii la marginea orasului – tusac si-a adus neamurile inapoi in centru.
    Tiganii ce vroiau sa munceasca cand era iorgus, la 4 dimineata maturau strazile…acum sunt adusi tigani de la brailoiu
    Corect sau nu?

    Comentariu by cineva — 5 iunie 2016 @ 23:40

  216. Nu sunt trâmbițe in oraș.De ce e atâta liniște?Dezamăgire totala?!Cine e alesul?

    Comentariu by D'ale lui Mitica — 5 iunie 2016 @ 23:40

  217. CR

    Comentariu by Psdist — 5 iunie 2016 @ 23:43

  218. brailoiu a pierdut la eforie

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:43

  219. Grabitiva,postați,dezinformati,criticați,lăudați,orice ca dl.Visa închide blogul.Parca așa spunea?

    Comentariu by D'ale lui Mitica — 5 iunie 2016 @ 23:49

  220. Deci RC primar. E oficial…

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:58

  221. Incredibil

    Comentariu by Anonim — 5 iunie 2016 @ 23:59

  222. Visa vinovat pt faptul ca radu a castigat! Visa vinovat! Legea rezonantei este valabila! Va plati pt raul facut

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:02

  223. Daca este adevarat ca a ramas mincinosul mangaliotii isi merita soarta.Macar sa nu fie validat, are doar penal.

    Comentariu by dana — 6 iunie 2016 @ 0:05

  224. Esti cretin cel de la 222!

    Comentariu by anonim — 6 iunie 2016 @ 0:05

  225. Cum spuneam…
    Bine ar fi ca funcţia de primar al Mangaliei să nu ajungă un handicap.

    Dacă se confirmă alegerea lui Radu Cristian, s-ar putea ca nici el să nu îşi dea seama cît de mult îl responsabilizează votul dat.

    Probabil că cei care l-au votat se aşteaptă vadă altă atitudine. Mai transparentă şi mai prietenoasă cu oraşul.

    Eu aştept ca primenirea, dacă va fi, să înceapă cu unii angajaţi ai primăriei, pentru că încredera în instituţie este importantă, oricine ar fi primar.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:07

  226. Vipero ….tu nu mai astepta!Fugi repede si linge-l in trei litere pe Iorgus, pentru consolare.

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:17

  227. Ăt 226:
    Habar nu ai ce spui. Eu am o problemă cu PSD-ul, dacă nu ai înţeles pînă acum.

    Personal, cînd am spus că Iorguş e „vechi”, am spus că nu mai e cazul să pornim de la o situaţie nerealistă, de acum opt ani.

    Ce a fost, a fost. Trebuie construit de azi încolo, asta e clar.

    Dar nu sînt de acord nici cu atitudinea lui Radu Cristian. Dar lucrurile se pot schimba. Poate înţelege unde a greşit.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:23

  228. Asta e, oameni buni. Cariera politica a lui Iorgus se pare ca s-a incheiat astazi. Nu ne ramane decat sa-l mai suportam pe nenorocitul asta inca 4 ani, iar apoi sa speram ca se va gasi un candidat demn, gospodar, cinstit, care sa merite voturile noastre si sa repare tot ce acest cancer a distrus si va distruge in continuare in urmatorii 4 ani.

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:23

  229. Spun unii că, dacă nu îşi schimbă atitudinea, Radu Cristian va avea probleme inclusiv în partid. Asta dacă mai stă în PNL.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:26

  230. Ne meritam soarta !Ce-or rade ei cand se intalnesc asa golaneste ,am prostit un oras intreg !

    Comentariu by anonim — 6 iunie 2016 @ 0:29

  231. 1. (pt. Vipera) Iti faci sperante degeaba. Radu Cristian a inteles ca votul confirma ca ceea ce face e bine. Va fi si mai rau.
    2. Iorgus isi va reveni si in loc sa sprijine pe cineva tanar peste 4 ani va candida din nou.
    Nimic nu se schimba, iar cei ce voteaza sunt asa de usor de prostit.
    P.S. PSD-ul a castigat aproape tot Bucurestiul. Asa ceva, imi pare rau Vipera, nu ar fi fost posibil daca cei din PNL nu ar fi atat de tampiti si ar oferi o alternativa.

    Comentariu by Provider NET — 6 iunie 2016 @ 0:29

  232. La Consiliul Local ce se aude?

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:30

  233. Singura diferenta intre primari este echipa…de furat fura toti la fel . Numai camarilele sunt mai hulpave si mai slab pregatite…Luati ca exemplu pe cine vreti . Ce a fost Minca , spre exemplu, inainte de a fi consilier. Ce il recomanda pe el si altii ca el , pentru a merita votul meu sau al dumneavoastra. Care este domeniul in care a dovedit performanta? Si exemplele pot continua . Toti o apa si un pamant. Acum ceva timp administratorul acestui blog justifica angajarea pe pile a acolitilor, dupa alegeri ,pe motiv ca nu ar fi timp sa fie organizate concursuri corecte. De fapt toti candidatii si sustinatorii lor nu viseaza decat sa prinda un loc la impartirea cascavalului -bugetului local. Se plangea cineva ca nu mai este nimic de furat! Ba mai este – bugetul local . Si este foarte linistitor si convenabil ca banii se strang anual pentru a fi risipiti in final in buzunarele celor care castiga alegerile. Acesta este adevarul. Daca nu ar fi un buget ce trebuie cheltuit nici dracu nu ar vrea sa fie primar,consilier sau angajat cu functie de conducere in primarie.

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:32

  234. Vipera cu elice. ai inceput deja sa iti schimbi discursul si sa bati campii!

    Comentariu by anonim — 6 iunie 2016 @ 0:32

  235. Acum cateva zile am scris comment ul de mai sus . Interesant a fost faptul ca a trecut nebagat in seama. De ce oare?

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:33

  236. Pt 231
    1. M-am gîndit şi eu la asta…
    2. Iorguş nu cred că mai revine. Nu cu cei care îl aşteptau afară, la sediu…
    De acord cu PS-ul. Absenţa din Buc a lăsat Bucureştiul pe mîna talibalinor. Bucureştenii au greşit că nu au ales să sancţioneze clasa politică în acest fel. Chiar şi aşa, unii se miră chiar şi de rezultatul PNL la primăria generală.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:34

  237. Pt 234
    Cînd o să mă vezi că laud PSD-ul, atunci da, te cred. Pînă atunci, eu mă bucur că Mangalia nu este „oraş roşu”.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:36

  238. Iorgus piaza rea a distrus viitorul multor tineri , poate acum il va satura d- zeu atat pe el cat si pe cei care l- au sustinut se vrea primar pe viata si voi slugile lui prostii care i- au crezut minciunile si i- au ascuns hotiile Blestemul orasului, blestemul pamantului!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:36

  239. pt.231
    Daca Radu Cristian a facut bine, atunci cetetenii acestui oras isi merita soarta, adica sa stea in sezon in bezna totala, sa-si rupa autoturismele in gropi, sa stea cu orele la ghisee la primarie, sa le puta canalizarile, sa ramane fara pic de cultura in oras, sa- i umple balariile cu alte cuvinte sa stea asa cum si-au asternut! Sa traiasca in continuare in mocirla!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:41

  240. Stie cineva daca e reala informatia ca RC a castigat? Avem ceva oficial?

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 0:44

  241. Tot nu cred, nu e nimic oficial, la LTV nu s-a anuntat castigatorul la Mangalia.A spus ca maine dimineata vor avea rezultatele finale.

    Comentariu by dana — 6 iunie 2016 @ 0:46

  242. Pt 233 şi 235:
    Cum de ce? Pentru că viaţa economică a Mangaliei nu stă în bugetul local.

    Mangalia nu este un oraş cu o economie dependentă de afacerile cu bugetul. Ar fi cam circulară chestia…

    Noi încercăm să ne vedem de treabă, dacă primăria nu ne încurcă.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 0:46

  243. Atunci,vipera,lumineaza-ne -de ce or vrea unii sa fie alesi primari, consilieri sau sa fie numiti directori prin primarie? Pentru salariu? Sa faca un bine societatii? Sau pentru ca ii gonesc muierile de acasa?

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:03

  244. Vipera p,,,,,lii, ai cotit-o spre mincinos. Ai ceva de castigat si cu asta, n-o sa vezi Mangalia rosie, dar curul tau v-a fi rosu sigur, de la ce-o sa-ti iei de la navetisti,

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:08

  245. Sunt mai mult de 1000 de voturi in favoarea lui RC

    Comentariu by Psdist — 6 iunie 2016 @ 1:10

  246. IORGUS A DISTRUS PSD- ul DE MAI MULTE ORI, CAND A PLECAT LA PDL,CAND A VENIT CU FOSTII PDL-isti SI I A INDEPARTAT PE VECHII PSD CARE S AU IMPRASTIAT DIN CAUZA LUI SI ACUM,INAINTE DE ALEGERI CAND A RUPT IAR PSD-ul INDOUA IORGUS DISTRUGATORUL,IORGUS TERMINATORUL MAI PUPATI- L IN CUR PE IORGUS!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:12

  247. Pt 243:
    Întreabă-i pe ei. Nu sînt de acord că toţi care votează pe un candidat aşteaptă pomană de la el. Este şi o jignire, şi o tîmpenie să spui aşa ceva.

    Pt 244: Nici vorbă. Ca să preiau „gluma” ta, dacă al meu va fi roşu, al tău cum va fi? E irelevant.
    Dacă scandalurile şi smiorcăielile continuă, înseamnă că nu s-a schimbat nimic. Ambiţiile primarului nu au nici o relevanţă dacă vrea doar să ne arate „că poate”. OK, tipul e ambiţios. Dar cu ce preţ? Literalmente, cu ce preţ? De cinci ori mai mare decît în ţară?
    Cîştigul pe care îl văd, indiferent cine este primar, este ca primăria să nu ne mai încurce. Atît. Primăria are un primar şi un consiliu local. Păruiala lor nu mă interesează decît dacă afectează oraşul.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 1:18

  248. Cum de este asa liniste daca deja se stie ca a castigat Radu? Nu se bucura nimeni? Nu sparg sticlele cu sampanie, nu-si anunta pe facebook victoria? Care este treaba? Sa nu-mi spui ca au hotarat sa ramana asa sobrii si cuminti!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:21

  249. Vipera cu elice – demagogul perfect.

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:27

  250. Argument?

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 1:28

  251. Nu știu cine e vipera cu elice, dar daca e vipera arma de apărare e atacul,elicea ii da avânt,iar daca va legați de dosul lui, cred ca i se falfaie.

    Comentariu by D'ale lui Mitica — 6 iunie 2016 @ 1:40

  252. Brailoiu a câștigat!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:56

  253. Fagadau a câștigat Constanta.La Mangalia?

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 1:59

  254. Ne-ati batut gata liniste noi fugim mangalia ramane la ct-a

    Comentariu by Claw — 6 iunie 2016 @ 2:00

  255. Nu mai spunem nik vipera e moarta sa intepat singuara succes Mangalia alaturi RC

    Comentariu by Claw — 6 iunie 2016 @ 2:02

  256. Nu m-au interesat şi nu mă interesează comentariile fără conţinunt adresabil. Obiectez la aberaţii, indiferent cine le emite şi indiferent către cine sînt îndreptate.

    Din respect pentru cei care au avut răbdare să citească ce am scris, recunosc faptul că, pe la jumătatea campaniei, am cochetat cu ideea de a-l susţine pe Iorguş ca variantă „raţională”. Dar mi-am revenit repede, mai ales cînd au apărut informaţiile despre aventurile lui din anumite zone… Ce am aflat despre suporterii de aseară din faţa sediului au confirmat acele zvonuri. În plus, cum spuneam, am concluzionat că e „vechi”. Nu inutil, ci vechi.

    Dar, în continunare, nu sînt de acord cu ambiţiile foarte costisitoare ale fostului şi, se pare, actualului primar, în condiţiile în care situaţia oraşului nu e nici pe departe aşa cum o descriu el sau alţii, cu iarbă în Photoshop sau de unică folosinţă.

    Nimeni nu poate şti cum va fi. Personal, nu ştiu dacă va înţelege unde a greşit – ba chiar, s-ar putea ca realegerea să însemne, pentru el, că e pe drumul cel bun. Nu am de unde să ştiu.

    Aşa că, tot ce ne rămîne este să ne vedem de treabă, în speranţa că primăria nu ne va mai încurca.

    Nu voi fi niciodată de acord ca primăria să ne încurce „în linişte”.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 2:11

  257. Auuuuu auuuuu auuuuu!Radu Cristian v-a SPART!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 2:36

  258. Ce spui tu sunt povezti acum mai vedem
    Poate Radu va fi mai bun sa vedem 1 tanar asteapta schimbarea dacu nu vom vedea IORGUS SPIRITUL MANGALIEI N-A MURIT SI DACA VA FI NEVOIE NE VOM BATE DIN NOU CAT DE CURAND DISTRACTIE PLACUTA PE BANI NOSTRI

    Comentariu by Claw — 6 iunie 2016 @ 2:37

  259. Mangalioţii au dovedit încă odată că sunt mai acătării decât orbeţii (în a căror duminică au votat din nou), în sensul că sunt capabili să orbecăiască şi pe lumină… Dacă au fost capabili să stea o iarnă fără căldură şi să n-aibă curaj să se revolte, înseamnă că sunt capabili de laşităţi cu mult mai mari… Câteodată mă întreb dacă nu cumva oraşul acesta de (orice fel de) margine a ţării n-a fost ales special pentru cele mai stranii şi „novatoare” experimente. Bunăoară, cu vreun an în urmă, pe când mă plângeam de chelirea şi schilodirea oraşului, un apropiat al lui Radu (cel Frumos -nume de cod…), mi-a spus că noi am fost aleşi între oraşele unde se va experimenta un program pilot de tip Big Brother, care are în vedere o supraveghere cvasi-totală, motiv pentru care s-a găsit (alt) motiv să fie tăiaţi în draci majoritatea copacilor, arbuştilor etc. Au mai fost alese câteva oraşe (unul din sud, unul din vest, unul din nord şi unul din est-nord-est)… Aici a luat fiinţă cu aproximativ un secol în urmă şi organizaţia feminină pe ţară a masoneriei române… Oricum, vă urez la ani cu Radu,/ câte ace are bradu’;/ iar când l-oţi vedea-n rugină,/ tot pe alţii să daţi vină!… Pluguşor cu prea mulţi boi,/ dară-ţi timpul înapoi!…

    Comentariu by Popa Prostu' — 6 iunie 2016 @ 2:41

  260. Pt 259:
    Scrie şi în ziare: „Big Brother la Mangalia!”. Nu mi se pare ceva foarte secret…
    În plus, aşa cum bănuiesc că refugiaţii ne-au ocolit de frică, la fel nu am motive să suspectez administraţia de competenţă într-ale controlului total. De ce? Pentru că, la cum se comportă, dacă dai administraţiei două bile, afli repede că una s-a stricat şi una s-a pierdut…

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 3:00

  261. 7226 radu
    5513 iorgu
    1815 maganu

    Comentariu by remus becheru — 6 iunie 2016 @ 3:17

  262. E uite ca au ramas sobri si nu s-au dat in stamba.
    E un semn de normalitate,de bunsimt asa cum a fost toata campania lor si cred ca tocmai asta a fost cheia succesului.

    Comentariu by Pt 248 — 6 iunie 2016 @ 4:47

  263. Succesul clanului mafiot, ce s-a ales din Mangalia,colonia Constantei.Va fi validat acest primar cu dosar penal? Are tentacule si la Judecatorie?In mod normal este neeligibil.Nu ii mai recunosc pe mangalioti,s-a intors lumea pe dos, semnele sfarsitului.

    Comentariu by dana — 6 iunie 2016 @ 6:21

  264. Oricum, Iorgus a candidat singur,a dovedit ca are fortza.Merita toata admiratia si are parte de admiratie.Mangalia l-a tradat, nu au iesit la vot,acum sa stea asa, in orasul asta distrus si cenusiu si sarac si sa astepte sa le dea Radu ce le-a promis.Sa astepteeee!!!!

    Comentariu by dana — 6 iunie 2016 @ 6:29

  265. Un fleac…..v-am ciuruit!

    Comentariu by Noi — 6 iunie 2016 @ 6:41

  266. Iorgus terminatorul, pt propriul ciolan a distrus viitorul orasului an de an El a ramas ( pana cand?) cu averile colosale si noi cu piticul, cu averi la fel de mari!.

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 7:21

  267. Au fost 8 ani irosiţi şi mai urmează 4.
    Creşterea sănătoasă a oraşului a fost anulată de alianţa PSD+PNL din Constanţa. Rămînem în continuare colonia Constanţei. Speranţa moare ultima dar la Mangalia raţiunea mai poate fi văzută doar la muzeu.

    Comentariu by cârcotaş apolitic — 6 iunie 2016 @ 7:39

  268. suntem prosti si orbi,piticul o sa-si bata joc de noi cum vrea muschii lui

    Comentariu by anonim — 6 iunie 2016 @ 8:31

  269. Minciuna sta cu regele la masa, dar asta- i cam de multisor poveste, de cand sunt regi, de cand minciuna este duc la olalta cea mai buna casa!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 8:47

  270. Ptr.246- Atunci când te vinzi,când faci jocurile politice ale altora și mai ești și incompetent nerealizările tale trebiue să le pui neapărat pe seama cuiva.Si ați găsit să puneți vina pe Iorguș.Cred că ar trebui să vă analizați pe voi,campania voastră și alianțele voastre.
    Pentru vipera cu elice : din ce comentați pe aici cred că nu ați stat niciodată de vorbă cu Iorguș personal.Vorbiți despre persoana lui,il analizați din prisma altora care l-au caracterizat așa cum au vrut ei funcție de interesși functie de materialele de campanie care sunt întotdeauna denigratoare și cam departe de adevăr.
    Suporteri colorați au fost și la Radu în fața sediului.De ce i-ați văzut doar pe cei ai lui Iorguș?

    Comentariu by alt cititor de blog — 6 iunie 2016 @ 9:07

  271. Iorgus brontozaurul hamesit a vandut viitorul orasului!

    Comentariu by Anonim — 6 iunie 2016 @ 9:24

  272. Orasul a stagnat se fiecare data cand Iorgus ai a bagat coada. Nu se mai satura! Poate acum se retrage total. Are milioane din banii nostrii. Gata. Macar sa aiba timp sa i cheltuie linistit…. Iar Radu sa faca ce a promis. A fi ideal, dar ….

    Comentariu by Maldive — 6 iunie 2016 @ 9:42

  273. Asocierea lui Iorgus cu țiganii si programul lui cu bani pentru biserici a dus la votul pentru Radu al tuturor tinerilor scârbiți de preoții milionari si de manelele coloratilor. Nu mai dorea nimeni MANGALEA!!! Sa învețe macar sa vorbeasca corect!

    Comentariu by Maldive — 6 iunie 2016 @ 9:45

  274. Asocierea lui Iorgus cu țiganii si programul lui cu bani pentru biserici a dus la votul pentru Radu al tuturor tinerilor scârbiți de preoții milionari si de manelele coloratilor. Nu mai dorea nimeni MANGALEA!!! Sa învețe macar sa vorbeasca corect!

    Comentariu by Paul soare — 6 iunie 2016 @ 9:47

  275. Pt 270:
    Am stat de vorbă cu Iorguş, în trecut, ce-i drept, dar ştiu că este capabil să facă ceea ce promite. Se pare, însă, că imaginea „patriarhului aşezat pe treabă” nu a prins la mangalioţi. După opt ani de evenimente, care mai de care mai colorate, lucrurile se schimbă. Oraşul a luat-o în altă direcţie, după cîte se vede. Cît despre suporteri, nu am aflat decît despre cei de care am vorbit. Despre ceilalţi aflu acum. Asta nu schimbă lucrurile. Şi nici nu ar fi trebuit să conteze, dar se pare că a contat, la nivel de campanie. A contribuit la diferenţa numărată.

    Personal, încă mai am încredere în varianta funcţionării oraşului pe principiul atragerii de activităţi stabile, susţinute de măsurile pe care le ia administraţia.
    Varianta de împrospătare a domeniului public face parte dintr-o asemenea strategie. Ce înţelege actualul primar prin asta, se vede cu ochiul liber.
    Şi în alte oraşe, nu neapărat din România (Polonia, Germania, chiar Bulgaria), unde s-a mers pe genul acesta de abordare, domeniul public a fost privit în ansamblu iar unde a fost cazul de intervenţii mai consistente, gen amenajare de alei, iluminat, igienizare, similare proiectelor noastre de faleză şi de parc, proiectele au avut ca scop crearea unui perimetru atractiv pentru activităţi productive, acolo unde oameni de acţiune să pună la treabă nişte resurse, materiale şi umane, şi să aducă plusvaloare care să întoarcă oraşului noi resurse foarte necesare. În aceste proiecte întotdeauna s-a început cu infrastructura de utilităţi, care nu a fost o propritate în ultima vreme, şi nu pare a fi nici acum.
    Noi doar am decorat, deocamdată, fără o direcţie, fără viziune. Irosim suprafeţe de teren pe proiecte de cinci ori mai scumpe, construim alei dalate cu preţul pe metrul pătrat la care se construieşte o casă… „Mergem înainte” nu mi se pare un obiectiv de primar, în sensul de „proiect de oraş”.

    Comentariu by Vipera cu elice — 6 iunie 2016 @ 9:47

  276. Iorgus dorea sa- si mai rotunjeasca averea,iata ca nu a reusit, va da socoteala si pt cea actuala!

    Comentariu by Anna — 6 iunie 2016 @ 10:26

  277. Pt 276.Și Cristian la fel stai liniștită.

    Comentariu by Cetățean Neptun — 6 iunie 2016 @ 10:57

  278. In duminica orbului am ales orbeste al doilea hot

    Comentariu by Anna — 6 iunie 2016 @ 14:14

  279. ptr 276—-annnnnnaaaa, ca nu te duce mintea prea departe nu ma surprinde, se vede in rezultatul votului. Dar , ca exista un dar, ma bucur ca copii mei au plecat din aces oras locuit de alde tine…Pacat, cindva se vorbea frumos despre acest oras…

    Comentariu by zek — 6 iunie 2016 @ 22:16

  280. You’ve remarkable info at this point

    Comentariu by NBA2K16 — 7 iunie 2016 @ 3:09

  281. Wow, stunning site. Thnx ..

    Comentariu by COUNTERSTRIKE — 7 iunie 2016 @ 3:09

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress