Mangalia – politica locală

10 mai 2016

Schimbările care au avut loc în orașul nostru, din 2012 până în prezent

Filed under: administraţie publică — lucian visa @ 16:08

În mangalianews.ro primarul își prezintă realizările, punând poze din 2012 de pe google și apoi din aceste zile. Am ales și eu una din perechi. Dar la final am adăugat și perechea mea din Saturn, din dreptul căminului CP1. Tot google 2012, azi 2016. Probabil că acolo locuiesc  votanții ai lui Iorguș.

Ce lipsește din poze e suma cheltuită. Poate că din acei banii se putea pune gazon aurit.

Radu Cristian: „Incepand de astazi, (luni, 9 mai, n.r.) vom prezenta succint, in imagini, cateva dintre schimbarile care au avut loc in orasul nostru, din 2012 pana in prezent”.

cp1-2012

cp1-2016

28 Comments

 1. Cred că iarba aia creşte doar în computer…

  Comentariu by Vipera cu elice — 10 mai 2016 @ 16:18

 2. Mișto groapa ăia din asfalt.Bună schimbare.

  Comentariu by Anonim — 10 mai 2016 @ 17:54

 3. poate sunt io mai nostagic dar imi placea mai mult cu grad viu. e adevarat, nu peste tot era de buna calitate gardul, cam imbatranise, dar se putea inlocui. in fine, nu stiu daca se merita banii cheltuiti …

  Comentariu by Anonim — 10 mai 2016 @ 18:30

 4. Gropanul ala cat toate zilele de la sens nu il vede ??
  De fapt nu are cum sa il vada. Drumul spre Constanta nu trece pe acolo …

  Comentariu by Big Brother — 10 mai 2016 @ 18:41

 5. Iar ne-au luat-o inainte …
  http://www.replicaonline.ro/cele-400-de-biciclete-din-proiectul-black-sea-bike-vor-putea-fi-folosite-in-curand-274496/

  Lasa ca noi, in Mangalia, suntem obisnuiti sa ne scuipam reciproc in loc sa facem lucrurile sa mearga si sa avem turisti …

  Comentariu by Unu' de prin oras — 10 mai 2016 @ 19:38

 6. Off topic. http://www.replicaonline.ro/15-ani-de-inchisoare-pentru-fostul-sef-al-anaf-sorin-blejnar-274475/ cine urmează? ???

  Comentariu by Anonim — 10 mai 2016 @ 20:20

 7. @6 Cumva, cineva de pe aici, de pe strada, are vreo legatura cu acest minunat personaj care, foarte curand- noi respestand prezumtia de …bla, bla,bla,-va adauga noblete Grand Hotelului cu siguranta de cinci stele aflat in statiunea Puerta Blanca? Sigur ca deja un supersexi travestit in camerista cu ajutorul Ducelui Cristi Borcea, deretica prin odaile apartamentului unde a locuit academicianul Jiji Becally, autorul monumentalei lucrari stiintifice –
  ,,Steaua sus rasare!”-pentru a crea conditii de maxim confort acestui superb basescian. Am fi mandri daca cineva….cumvaaaa…de pe undeva,ar avea vreo legatura cat de mica cu minunatul om de cifre imbarligate…..!

  Comentariu by anonim — 11 mai 2016 @ 6:52

 8. http://editiadesud.ro/?p=21893

  Comentariu by Anonim — 11 mai 2016 @ 10:28

 9. http://www.cugetliber.ro/stiri-politica-costinestiul-va-intra-intr-un-amplu-program-de-asfaltare-investitia-de-2-milioane-de-euro-facuta-din-fonduri-europene-288456?utm_source=cugetliber&utm_medium=site&utm_content=sectiune-Politic%E3&utm_campaign=Articole%20sectiune%20Politic%E3

  Comentariu by nabuco — 11 mai 2016 @ 11:37

 10. In afara de niste gazon , greu de intretinut , oras neasfaltat si proiecte nefinalizate , ce a realizat ? A era sa uit , bani cheltuiti pe transport , ruta Constanta – Mangalia , Mangalia – Constanta , a Primarului si a altor angajati din Constanta cu functii de conducere in Primaria Mangalia .
  Astea nu-s realizari …

  Comentariu by Cetateanul — 11 mai 2016 @ 12:53

 11. Mai are cateva realizari.
  De cate ori s-a schimbat softul de la impozite si taxe din 2012 si pana acum?
  Si astea tot schimbari se numesc

  Comentariu by ak-47 — 11 mai 2016 @ 13:32

 12. prevad ca vom fi catalogati niste prosti din moment ce Radu face ce vrea muschii lui.Sa nu iesim la vot nu e bine,sa iesim iese tot cine vor ei.atunci boicot .Sa scapam de el si navetisti lui.

  Comentariu by anonim — 11 mai 2016 @ 14:08

 13. Nici asta cu boicotarea masiva nu e solutia.pentru ca atunci masinaria de partid isi va indemna votantii mearga la vot si ne vom trezi cu RC primar inca 4 ani

  Comentariu by ak-47 — 11 mai 2016 @ 14:14

 14. E prea multa liniste in oras,desi e canpanie,ceva e putred in mANGALIA ,nimeni nu gindeste ca rADU pune ceva la cale cu PSD,UNPER PRU SI MINCA.Cum va explicati ca la toti le convine numarul de sectii de votare si desfiintarea altora.Fizic nu se va putea vota masiv,timpul se va evapora si vom ramine niste marionete.Cred ca jocurile sunt facute dupa cum se aude prin oras

  Comentariu by anonim — 11 mai 2016 @ 14:23

 15. Dacă procentul de participare la vot se apropie de 70%, PSD nu are nici o şansă. Dacă e ceva care se poate lăuda la PSD (ptiu, puşchea pe limbă!) este faptul că scot cam acelaşi număr de voturi, indiferent de faza alegerilor. Această cantitate fixă de talibani şi aplaudaci de mineri poate fi întrecută doar dacă noi, restul lumii, ne mişcăm fundurile şi ieşim la vot! Atît e de simplu!

  Comentariu by Vipera cu elice — 11 mai 2016 @ 14:25

 16. Mai vipero dar veninoasa mai esti tu nu- ti vezi barna binochii tai , ca sunteti o gasca de traseisti pusi pe jecmaneala . Au facut harcea parcea in psd si se dau mari si tari . Nici nu- ti vinesa crezi ce se aude prin oras! Doamna preoteasa care a umblat si pri psd a lasat dara de noroi in urma ei. Nu a vrut sa voteze transferul terenului din curtea bisericii in patrimoniul bisericii pt a putea atrage fonduri europene. Il vrea in proprietatea ei! Ca sa-ti poti inchipui cine ne hotaraste noua soarta ! Te mai intrebi de la cine a invatat . Va place exemplul de moralitate? Si inca ceva a tarat dupa ea prin psd acum la alde pe o anumita doamna Carmen Stefan care are cateva dosare de frauda, a furat banii de la cateva asociatii de proprietari , cine se aseamana se aduna . Exista dovezi pt astea nu sunt minciuni! Dupa atatea furaciuni si minciuni nu va este rusine sa mai iesiti infata ? O sa va scuipe oamenii!

  Comentariu by Toma — 11 mai 2016 @ 14:55

 17. Pt. 16
  Că tot vorbeam de talibani, acum mi-ai dat ocazia arăt şi un exemplu.
  Mulţumesc de ajutor!

  Comentariu by Vipera cu elice — 11 mai 2016 @ 16:19

 18. Ce sa faca preoteasa cu terenul bisericii,in Romania nu exista functia aceeasta de preot femeie.Va legati de ea fara sa ginditi.Chiar credeti ca e muritoare de foame,in primul rind este medic,provine dintr-o familie instarita inainte de a fi consilier.,ajuta pe f multa lume.Carmen Stefan nu are nici o legatura cu dinsa ,fiiecare raspunde pentru ce face.

  Comentariu by anonim — 11 mai 2016 @ 17:05

 19. Daca iesiti la vot , o sa coste mai mult anularea alegerilor si o sa se recupereze mai mult din buget fireste. Asa ca stati acasa sau votati cu cine trebuie ca dracu va ia.

  Comentariu by Dan — 11 mai 2016 @ 20:43

 20. Si dacă este medic cu atât mai mult trebuie sa apere viața si oamenii de rând nu sa se a socieze cu ecscrocii cu cei care fura si au luat hrana de la gura oamenilor . Cum sa- l susțin eu pe iorgus când știu ca a votat contra poporului ca si- a trecut în proprietatea lui jumătate din MANGALIA sa m-a ierte Dumnezeu, dar eu cred ca are un caracter îndoielnic! Ca de alt fel toată echipa , niște traseisti fără coloana vertebrală morți după ciolan!

  Comentariu by Anonim — 11 mai 2016 @ 22:26

 21. Pt 16 poate sa aibă toate comorile din lume, dacă nu are onoare , degeaba! Sa nu votezi tu transferul terenului din curtea bisericii in patrimoniul bisericii pt a putea lua fonduri europene chir nu o înțeleg ! Ce încredere sa mai ai in astfel de oameni!

  Comentariu by Anonim — 11 mai 2016 @ 22:33

 22. Toti cei care umbla dupa Iorgus din tabara in tabara nu o fac din convingere. Exista o singura motivatie . Care, de altfel, il anima si pe Iorgus. BANUL PUBLIC, castigat usor. Ptr ca nu pot decat astfel reusi in viata. Au huzurit 12 ani si deodata au ramas fara nimic. De 8 ani se zbat fara nicio sansa. Asta e visul lor. Sa revina la putere. Au aceleasi interese.. Asa ca Zanfir nu e printul pe cal alb. E doar un hulpav. Desigur, animal politic cu experienta si ceva mai multa minte decat Radu. Dar tot un hulpav ramane.

  Comentariu by Anonim — 12 mai 2016 @ 7:27

 23. Pt 22 nu, nu fără nimic ! Au agonisit de pe spinarile noastre pt tot neamul lor si pt a trai cât pământul !

  Comentariu by Anonim — 12 mai 2016 @ 7:51

 24. You’ve among the best online sites

  Comentariu by madden coins — 12 mai 2016 @ 8:52

 25. You’ve awesome knowlwdge at this point

  Comentariu by 2k16 coins — 12 mai 2016 @ 8:53

 26. Maintain the good job and bringing in the crowd!

  Comentariu by cheap madden coins — 12 mai 2016 @ 8:53

 27. Uraaaa s-a daramat zidul!

  Comentariu by Toma — 12 mai 2016 @ 14:57

 28. Colectia de gropi este tot la fel si in sfanta zi de azi. Asfaltarile sunt facute in Photoshop, ca pe TS Saveanu si la micul sens giratoriu au ramas tot asa! La fel si transeea de la RAJA.

  Comentariu by Anonim — 16 mai 2016 @ 17:11

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress