Mangalia – politica locală

4 aprilie 2016

Paul Foleanu, reconfirmat candidat PSD la funcția de primar al Mangaliei

Filed under: PSD — lucian visa @ 16:07

Mangalia – Paul Foleanu;

Medgidia – Luminița Vlădescu;

Cernavodă – Ștefan Pleșa;

Năvodari – Florin Chelaru;

Techirghiol – Florea Constandin;

Băneasa – Florea Coliș;

Hârșova – Tudor Nădrag.

editiadesud.ro 03.04.2016

26 Comments

  1. Off-topic
    ”Judecătorul Danileț a predat educație juridică în două licee din Cluj
    ”Judecătorul îi introduce pe liceeni în lumea juridică pentru a nu ajunge să aibă de-a face cu legea: ”Sunt tineri care, poate din teribilism, poate că nu au cunoscut legea, poate că nu le pasă de lege, ajung să comită infracțiuni…. ”
    https://bazel09.wordpress.com/eveniment-1/

    Comentariu by valentin ciuraru — 4 aprilie 2016 @ 16:16

  2. Off-topic
    Libertatea de exprimare și informare a fost unul dintre subiectele abordate. ”În primul rând, nu putem spune tot ceea ce vrem pe Facebook. Facebook este un loc public. Atenție! Mai au pe unii: ”Facebook e mediu virtual”. Nu este adevărat. Internetul este cât se poate de real. Un alt mediu de propagare a informației. Dacă suntem în mediul online, trebuie să respectăm și acolo reguli, precum în cel fizic. Nu aveam voie să înjurăm. Nu avem voie să spargem parole……”
    https://bazel09.wordpress.com/2016/04/04/judecatorul-danilet-a-predat-educatie-juridica-in-doua-licee-din-cluj/

    Comentariu by valentin ciuraru — 4 aprilie 2016 @ 16:17

  3. Punandu-l pe Foleanu candidat … castiga Radu.

    Q.E.D.

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 16:29

  4. daca ginditi cu curu, va cistiga…

    Comentariu by zek — 4 aprilie 2016 @ 16:45

  5. Ciuraru, nu ti-e jena?
    Stim ca ai probleme cu capul, dar un tratament ai incercat? Ceva pentru halucinatii…

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 16:46

  6. Pt. Ciuraru

    Tot OFF-TOPIC esti Bazele?
    Te-a luat la ture Cristi Radu, nu te-a bagat in seama, te-a gonit de la partid si de pe liste si acum incepi sa-ti faci propria ta campanie? Doar, doar te-o mai baga in seama careva? Esti ridicol deja !

    Pe cine intereseaza Daniletul tau, cu conferintele alea de doi lei?
    Si, daca nu sunt indiscret, ia spune-ne tu noua, da’ sincer, care directori de licee din Mangalia ti-au dat tie aprobarea scrisa de te-ai laudat pe toate facebook-urile ca ai acordul lor pt organizarea evenimentului similar-politic la Mangalia ?
    Da’ fii sincer ! Care din cei trei directori de licee a fost asa de nebun ca sa semneze pentru folosirea unor minori pentru propaganda ta politica?

    Bazele, Bazele, in minciuna intri o singura data si nu mai iesi niciodata !
    Un mincinos, un ratat (si politic) … nu numai Cristi Radu, Remulus si cu Doru fac misto de tine.
    Te sfatuiesc sa stai naibii acasa ca “te rade lumea”, inclusiv maistrii tai militari pe la Casa Armatei.

    Comentariu by Notarius Anonymus — 4 aprilie 2016 @ 16:55

  7. Dacă mangaliotul se va comporta ca un mangalagiu, atunci va sta acasă în ziua votului, pentru că „tot oraşul ştie că tot el iese”.
    În realitate, dacă nu mai vrem ca cineva să iasă primar sau dacă vrem pe cineva anume, IEŞIM LA VOT, ÎN PUII MEI! Nu trebuie să plecăm urechea la zvonistica de genul „Degeaba, bă, tot el iese!”, care îi ţinteşze pe IDIOŢI.
    Cei care lansează astfel de zvonuri sunt aceia care ŞTIU că vor pierde, şi aşa se pregătesc de fraudă la vot.
    Mangalia a mai demonstrat, cîteodată, că nu este formată din proşti (nu pot da acum un exemplu, dar sunt optimist…)
    Prin urmare, dacă vedeţi că un candidat vă ia de proşti, DAŢI-I FLIT!

    Comentariu by Vipera cu elice — 4 aprilie 2016 @ 16:57

  8. On topic: cum elicea mea să te cheme Nădrag şi să mai vrei să ieşi primar?

    Comentariu by Vipera cu elice — 4 aprilie 2016 @ 17:01

  9. @ 7. Mangalia a demonstrat in anul 2012 ca vrea alt primar ( cel ales in primul tur) tin minte ca am stat la coada sa votez 3 ore. Daca alegerile nu vor fi fraudate Mangalia o sa demonstreze si in anul 2016 ce primar vrea.

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 17:19

  10. @ 7. Ai dreptate, acestea sunt zvonurile pe mai multe surse.

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 17:20

  11. pt. 8

    La fel cum este sa te cheme „Cristiii….baaii Cristi….” si sa mai vrei sa furi o tura de 4 ani !

    Comentariu by vizitator — 4 aprilie 2016 @ 17:33

  12. Da, încearcă din nou să cumpere voturi. Vor arunca din nou sume uriașe pt un nou mandat. Să sperăm că nu le va mai merge!

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 17:35

  13. Ptr 6 Notarius
    Ciuraru propune un proiect de educatie juridica pentru elevi, nu pentru retardati, categorie din care vad ca faci parte.

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 17:52

  14. Ciuraru mai bine să ne lase în pace şi să defileze la pas cu golanii din Constanţa.

    Am subliniat comentariul 7. Sper ca autorul să nu se supere. Mi s-a părut un comentariu important.

    Comentariu by lucian visa — 4 aprilie 2016 @ 18:05

  15. Totusi, un maistru militar, nu ramane maistru militar cate zile are? Adica, ce se schimba? Si-a gresit vocatia inainte de 89 si acuma e capabil sa se ocupe de educatia juridica a tinerilor??? Mai, sa fie! Ba unu-i politician de vaza, ba altu-i formator de opinie… Habar nu aveam ca maistrii astia militari sant atat de capabili! Doar ca, in ultima jumatate de secol, eu nu observasem ca astia ar fi si capabili sa faca deva concret. Adica, sa lase ceva in urma lor, facut de mainile lor harnice si mintile lor capabile!

    Comentariu by Nedumerit — 4 aprilie 2016 @ 19:25

  16. Si mai cred ca norma de fosti maistri militari pe cap de locuitor, in orasul asta, este destul de mare. Ca prea ii regasesti in tot felul de posturi „organizatorice”. Tare le mai place sa-i „organizeze” pe altii. Ba administratori de bloc, ba sefi de asociatii, sau macar sefi de scara sau, apoteotic, politician de varf! Nu e cazul sa fac analiza vocationala a acestei categorii de „fosti”, dar e surprinzatoare atracta lor spre ne-munca. Or fi si oameni acatarii printre ei, dar parca prea au iesit in fata de parca se cereau voluntari la prostit lumea. Iar acest Ciuraru, le strica rau imaginea alaora care or fi mai breji printre ei.

    Comentariu by Nedumerit — 4 aprilie 2016 @ 19:40

  17. http://editiadesud.ro/?p=21404

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 20:09

  18. pt. 16

    Hai mai baieti,

    Lasati-l in pace un pic si pe Valentin Ciuraru. Se da in stamba pe la petrecerile de 8 Martie, se da “intelectual” pe la alte agape organizate de partid.
    Vrea si el un oscior de ros.

    A “facut” si el o pseudo-facultate pe bani pe la Andrei Saguna, un master (tot cu bani) la Ovidius si se viseaza si el mare strateg, “egal intre egali” cu marii strategi de la Bucuresti. Vesnica obsesie a oricarui maistru militar care nu a apucat si el sa fie ofiter. Aici il includ si pe “fratele lui geaman”, Gabriel Banu, caruia ii e rusine sa spuna ca e sofer pe microbuzul Primariei si care, angajat-fantoma la Goldtherm (pe mii de lei bune !) se recomanda, nici mai mult si nici mai putin decat: “manager in transporturi”.

    Ca si Gabi Banu, are si Ciuraru visurile lui de marire; hai sa nu i le oprim de tot!

    Acum ca l-a respins pana si primarul caruia Bazel ii dedica tot felul de ode ale limbii de catifea, l-a respins pana si Doru de la Partid, ce naiba mai poate sa mai faca? Mai scheauna si el un pic, poate l-or mai baga in seama unii sau altii!
    Sa-I mai dam o sansa ! Poate deschide RAJA un nou punct de epurare !

    Comentariu by Notarius Anonymus — 4 aprilie 2016 @ 20:11

  19. Eu nu-i mai dau nici o sansa! M-am saturat de pseudo-docti priceputi la toate. Am observat si cum a sarit in apararea piticului in lagatura cu monstruozitatea aia de zid! Sa fie sanatos si sa faca ciocul mic! Cu din astia de teapa lui, lumea din oras e prostita pe fata. Pentru genul asta de incapabili si lingai, toleranta mea e zero!

    Comentariu by Nedumerit — 4 aprilie 2016 @ 20:21

  20. Incercati sa demonstranti ca sunteti mai destepti decat el, Notarius si Nedumerit ! La modul cum scrieti in limba romana, aveti o problema. Pana la urma cine este pseudo(doct) ?

    Comentariu by Anonim — 4 aprilie 2016 @ 20:57

  21. @9.
    Şi eu am stat la coadă… la primărie, că nu mă găseau pe lista de vot (ceva „cu softul cel nou”, se pare). Dup-aia am votat. Dar omul ales nu numai că nu a confirmat, dar a mai şi trădat!

    Comentariu by Vipera cu elice — 4 aprilie 2016 @ 21:27

  22. Pt. #6
    LIKE
    bazel09 e in faza in care confunda lupta politica cu cea prostatica …
    Apropo de ras, duminica la Cercul Militar Mangalia va avea loc o lansare de carte: „Lume, lume, hai la glume” (D. Mihailescu) asteptam „reactia” lu’ Vali.

    Comentariu by nabuco — 5 aprilie 2016 @ 10:31

  23. Si totusi, noi cu cine votam? Asta era tema articolului …

    Comentariu by Anonim — 5 aprilie 2016 @ 17:31

  24. Pt. 20

    Mai, Anonim cu fluiere la gat, ce poti sa fluieri si-n…(pune tu o rima) sa-ti treaca de urat! Tu in felul tau, ai dreptate! Noi santem pseudo-docti, dar asta-i cea mai mica dintre probleme. Problema e ca asa cum scriem noi in limba română, ca niste habarnagii ce santem, lucrurile prezentate suna foarte rau! Extrem de rau si de prost as indrazni chiar sa spun. Iar ceea ce e grav, nu e ca ciuraru e un lingau. Nooo! Treaba lui! Grav e ca incearca sa-i convinga pe altii ca noi mai avem nevoie de inca un mandat al actualei administratii complet incapabile si rauvoitoare. Si toate astea, doar pentru ca asa zice partidul lui. Si pe de alta parte, mai sustine (uneori, cand are ocazia) ca e ‘telectual si gandeste cu capu’ lui… Hmmm.

    Comentariu by Nedumerit — 5 aprilie 2016 @ 20:04

  25. Problema este la tine, Nedumerit! Nu incerca sa o cauti la altii. Cat timp te exprimi ca la usa cortului degeaba iti ridici degetul.

    Comentariu by Anonim — 5 aprilie 2016 @ 21:30

  26. Radu poate castiga doar pentru ca opozitia este divizata. Foleanu o fi baiat bun cu unii, dar nu este un candidat puternic. Nu reuseste sa ia nici macar voturile psd-ului in totalitate. Psdistii mai tineri se vor duce la Mihai Sorin, nu din antipatie, ci pentru ca Foleanu nu le ofera nimic. Altii vor sta acasa.
    PSD ar fi castigat 100% cu un candidat puternic care sa stranga electoratul in jurul sau si cu o strategie de campanie. Deocamdata n-au nici una, se cearta intre ei pt ierarhia interna si pt locurile de consilier si cam atat.

    Comentariu by elena — 11 aprilie 2016 @ 10:27

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress