Mangalia – politica locală

10 martie 2016

Pozitia PNL Mangalia despre vizita liderilor locali PSD în unitățile de învățământ

Filed under: Uncategorized — lucian visa @ 15:48
„Partidul Național Liberal Mangalia își exprimă indignarea față de gestul abuziv al liderilor PSD Mangalia, care, în data de 8 martie 2016, au ales să facă politică în unitățile de învățământ din Mangalia.
Acest gest nu este doar unul imoral dar și ilegal.
Le amintim că au încălcat Legea educației naționale nr.1 din 2011 actualizată, care la articolul 7, alin. 1 precizează următoarele:
”În unităţile, în instituţiile de învăţământ şi în toate spaţiile destinate educaţiei şi formării profesionale SUNT INTERZISE activităţile care încalcă normele de moralitate şi orice activităţi care pot pune în pericol sănătatea şi integritatea fizică sau psihică a copiilor şi a tinerilor, respectiv a personalului didactic, didactic auxiliar şi nedidactic, precum şi activităţile de NATURĂ POLITICĂ şi prozelitismul religios”.

mangalianews.ro

20 Comments

  1. Unii spuneau că postez numai comunicatele PSD. Uite că dau și ce zice PNL-ul, cu toate că nu ei mi-au trimis materialul.

    Îmi aduc aminte că acum 4 ani și Tusac era indignat (stupefiat) de poziția PNL-ului. Și a pierdut alegerile.

    Comentariu by lucian visa — 10 martie 2016 @ 15:54

  2. Or fi fost otraviti trandafirii si s-a pus in pericol sanatatea si integritatea fizica a doamnelor .Penibili pana la capat , nu se dezic .Dar faptul ca primarul nu da bursele la elevi nu inseamna ca se incalca normele de moralitate ?

    Comentariu by doctorand — 10 martie 2016 @ 16:18

  3. Da despre reclamatia făcută directorilor la Inspectorat, de ce nu amintește? De 8 Martie în loc să petreacă directoarele au primit vizita inspectorului-șef care le-a zis de sesizarea primăriei și le-a cerut să dea note explicative. Comportamentul primarului ca pe vremea Inchiziției.

    Comentariu by Anonim — 10 martie 2016 @ 16:27

  4. http://www.greatcanadianjokebook.com/photo_jokes/99230666-Photo%20workout%20Kama%20Sutra.jpg

    Comentariu by nabuco — 10 martie 2016 @ 16:33

  5. „Pozitia” PNL Mangalia la vizita liderilor locali PSD : http://prietenas.ro/wp-content/uploads/2012/07/dilema-caprei-e-animal-sau-pozitie1.jpg

    Comentariu by I.S — 10 martie 2016 @ 17:40

  6. Sunteti rautaciosi ! Primarele nu le-o fi reparat grupurile sanitare profesoarelor,da’ le-a adus din stocul personal din vila de pe malul lacului…fineturi : https://www.smuff.ro/public/upload/images/2015/12/cache/hartie-igienica-500-euro-smuff-1.950×670-adaptive.jpg

    Comentariu by I.S — 10 martie 2016 @ 18:02

  7. De 8 Martie primarul mincinos a activat „serviciul rosu” cu care il ameninta si pe Foleanu?

    Comentariu by mizilic — 10 martie 2016 @ 18:52

  8. @7 Toti babalacii din psd sunt asigurati de „sponsorul principal” cu bratara cu buton rosu ! A primit si Foleanu una ! Sa nu pateasca ceva „masa electorala” pana la alegeri !http://www.altreileasector.ro/200-de-varstnici-vor-beneficia-de-butonul-rosu/

    Comentariu by Nea Rusti cu nasul...rosu — 10 martie 2016 @ 19:06

  9. Hmmmmm. .sa spunem prin absurd, ca iorgus nu candidează si-l lasă pe foleanu pana la capăt. Ați mai văzut vreun președinte de partid care sa nu candideze la primărie și mai ales de la psd?sau poate am mai văzut filmul ăsta. Foleanu primar iar iorgus pentru bunele rezultate obținute în organizatia mangalia deputat sau chiar senator..ce ziceți de asta?

    Comentariu by Curiosu — 10 martie 2016 @ 20:18

  10. „Fir-ati ai dracului cu melcii vostri” !

    Comentariu by C. Barbora-(Cecilia-actrita-nu fotbalistul !) — 10 martie 2016 @ 20:31

  11. Cine semneaza comunicatul?

    Presedintele PNL Mangalia adica Radu Cristian ?
    Vice-presedintele, adica Sorin Andrei ?
    Secretarul general Nicolae Teodorescu?
    sau
    Vice-secretarul general Valentin Ciuraru?

    Care dintre cei 4 intelectuali a semnat acest comunicat?

    sau e asa….ca din partea „maselor de partid” ? Ca pe vremea proletcultista de acum 60 de ani? Vreme in care „masele indignate” dadeau profesorii afara de la catedra in numele unui „ideal mai presus de orice”?

    Comentariu by vizitator — 10 martie 2016 @ 20:36

  12. Radu nu merge in scoli decat daca este invitat . Se pare ca nu iubeste scoala si nu a fost invitat pe acolo nici cand era elev .

    Comentariu by doctorand — 10 martie 2016 @ 21:49

  13. Colegii ii spune…PROSTUL CLASEI….daca el nu a avut media de trecere nici ptr Grupul Scolar ?..si a facut treapta a ll -a la Zootehnie-la Palas….IN REDIBIL cine ne conduce….

    Comentariu by Creteanu — 10 martie 2016 @ 23:25

  14. M-am uitat in seara asta pe Facebook-ul Ioanei Theodora ! Stiti care, nu? Aia care cica e Sefa la Serviciul de Evidenta a Populatiei ! O mai stiti? Mazalesccu Theodora Ioana ! O gasiti pe facebook !

    Aia care cica e angajata la Ministerul de Interne! Si care ar fi trebuit sa fie perfect apolitica!

    Si care-i face o propaganda desantata presedintelui PNL Mangalia, adica lui Cristian Radu !

    Aia nu este ilegal, mai draga PNL-ule din Mangalia?

    Comentariu by vizitator — 11 martie 2016 @ 0:17

  15. @1 Alo ! Citeste articolul si pe urma comenteaza !…”SUNT INTERZISE activităţile care încalcă normele de moralitate şi orice activităţi care pot pune în pericol sănătatea şi integritatea fizică sau psihică a copiilor şi a tinerilor, respectiv a personalului didactic, didactic auxiliar şi nedidactic”…Ei dracie,ti s-a inrosit ochiul de la…gaura cheii ! http://extremesilver-blog.com/media/1/ro/ro_1_1316.jpg

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 9:25

  16. Scuze am vrut sa postez @14…insa nu cred ca am gresit cu mult !

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 9:27

  17. Radu cred ca era paraciosul clasei. Numai el si Tusac faceau reclamatii si daca ploua afara. Mare diferenta intre ei nu e.

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 9:32

  18. Nu va fie frica,
    criti radu pica.

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 12:18

  19. Maica, tot cu Iliescu votam anu’ asta ? – Da mamaie ! Atunci sa va dea Domnu’ „casa domneasca(beci)” si ia de la mine-din saracia mea(la care ati pus voi umaru’)…o floare ! https://www.facebook.com/866692350110364/photos/pb.866692350110364.-2207520000.1457688612./940091616103770/?type=3&theater

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 12:49

  20. Ar fi vrut si Radu să meargă să dea lalele în școli, da n-a putut că era ocupat să reclame directoarele la Inspectorat!

    Comentariu by Anonim — 11 martie 2016 @ 17:02

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress