Mangalia – politica locală

12 noiembrie 2015

Este ziua de naştere a lui Cristian Radu primarul municipiului Mangalia. Vezi câţi ani face

Filed under: administraţie publică — lucian visa @ 16:07

Cristian Radu împlineşte astăzi 45 de ani. Potrivit cv-ului postat pe pagina oficială a Primăriei Mangalia Radu este născut pe 12 noiembrie 1970, iar din 2 iulie 2012 este ales pe postul pe care îl ocupă în prezent.

În perioada 2005 – 2012 a fost comisar şef secţie, Garda Financiară Constanţa, după ce alţi cinci ani înainte a fost comisar în cadrul aceleiaşi instituţii.

Alte repere din cv.

•Liceul nr.2 Mangalia/Liceul Agroindustrial Palas Constanţa
•licenţiat A.S.E. Bucureşti – specializarea „Management”
•Masterat A.S.E. Bucureşti – Facultatea de Economie Agroalimentară şi a Mediului, specializarea “Managementul Afacerilor Agroalimentare”
•licenţiat Universitatea Ovidius Constanţa – Facultatea de Drept
•Masterat Universitatea “Ovidius” Constanţa, Facultatea de Drept şi Ştiinţe Administrative, specializarea “Drept Social European”
•Colegiul naţional de Apărare – Curs postuniversitar de perfecţionare în specialitatea “Securitate şi apărare naţională”
•Institutul Național de Administrație – Program de formare specializată pentru ocuparea unei funcţii publice corespunzătoare categoriei înalţilor funcţionari publici

Emilian Andrei, Ziua de Constanța 12.11.2015

18 Comments

  1. A uitat să-i posteze și averea. Are mult mai multe rânduri decât studiile.

    La fel ca și acum 4 ani, la Tusac, vă rog să-i faceți urări, de care vreți voi, dar fără jigniri. Așa că folosiți mintea.

    Eu vă amintesc că una din urările făcute lui Tusac, tot de ziua lui, era din Asfalt Tango de pe Youtube.

    Comentariu by lucian visa — 12 noiembrie 2015 @ 16:11

  2. La multi ani, cu executare!

    Comentariu by Manu — 12 noiembrie 2015 @ 17:22

  3. Omagiu

    Fără Tine, Mangalia e pustie
    Nici iarba nu creşte, asfaltu-i străveziu
    Oamenii-s trişti, iar blocul cenuşiu.
    Ne binecuvântează, iubite conducător
    Cu a ta prezenţă,
    Nu-i băga în seamă pe cei care fac dizidenţă.
    Fără Tine, oraşul nu prosperă,
    Mangalianul e pierdut, Mangalianul disperă.
    Rămâi pe veci la primărie
    Chiar dacă procurorii-s răi şi vor puşcărie.
    Tu renaşte din propria cenuşă,
    La fel ca pasărea Phoenix ce-ţi fâlfâie la uşă.

    „La multi ani” de ziua ta sau „La multi ani” cu zdranganele

    Comentariu by xxx — 12 noiembrie 2015 @ 17:29

  4. De ziua lui face cinste cu un anunț pe facebook pentru cei de la case și cei de la blocurile cu sobe racordati la gaze,sa depună o declarație rectificativa la impozitul pe clădiri în termen de 30 de zile de la încheierea procesului verbal de dare in funcțiune a instalației.Așa primar,mai rar!

    Comentariu by L.M. — 12 noiembrie 2015 @ 20:37

  5. daca chiar doriti sa-l felcitati o puteti face la acesta adresa, iar mosul ii va bate la usa pentru a-i inmana cadoul!
    http://www.pna.ro/sesizare.xhtml

    Comentariu by Anonim — 12 noiembrie 2015 @ 20:43

  6. La mulți ani! ……dar nu in primărie!

    Comentariu by Ella — 12 noiembrie 2015 @ 22:55

  7. În postul pe care îl UZURPĂ şi în prezent n-a fost ales niciodată. Îi doresc ceva inspirat din biografia tizului mai mare de la Constanţa. „Eşece” în barbutul electoral următor! Fizic, sănătate cât i-o fi de folos!

    Comentariu by Anonim — 12 noiembrie 2015 @ 23:33

  8. O sa-i urez la multi ani la fel cum el ne baga in seama, doar cand are nevoie.
    Prin urmare, la multi ani afara din orice institutie careia i-ai ponegrit numele.

    Comentariu by Anonymous — 13 noiembrie 2015 @ 8:36

  9. Mă abțin! Doresc, cu nerăbdare, să-l cunosc personal…

    Comentariu by Popa Nartea — 13 noiembrie 2015 @ 12:52

  10. „•Colegiul naţional de Apărare – Curs postuniversitar de perfecţionare în specialitatea “Securitate şi apărare naţională”
    … design, cocarde, heraldica.
    http://navy.ro/diverse/ochiulFN/2015/11111501/full/27_m.jpg

    Comentariu by nabuco — 13 noiembrie 2015 @ 13:10

  11. Minte cu nerusinare in CV.
    Nu a fost niciodata „licentiat” la A.S.E. Bucuresti.
    A facut facultatea in padure la Neptun, la un fel de f.f., timp in care se ocupa de trafic de masini din Germania impreuna cu Romulus Dumitrana si Adrian Craciunescu.

    Si, fiindca „facultatea” respectiva (nu dam numele ca sa nu-i facem reclama!) nu era acreditata, conform unei legi prea permisive, a trebuit sa sustina DOAR examenul de licenta in sesiunea din toamna la A.S.E. Bucuresti. Deci DOAR examenul „de diploma” cum se spunea inainte.
    Va dati seama cum l-a sustinut si pe asta?

    Comentariu by de prin oras — 13 noiembrie 2015 @ 14:35

  12. Adaugire:
    Ia cereti-i si fisa (foaia) matricola a studiilor si o sa va convingeti !

    Comentariu by de prin oras — 13 noiembrie 2015 @ 14:37

  13. Așa e mincinosule, ai dat doar licența la ASE ? Fii bărbat și răspunde !
    Absolvirea cursului “Securitate şi apărare naţională” te ajută (te-a ajutat ?) să intri în SRI.

    Comentariul 3 putea fi preluat şi de mangalia.ro

    Comentariu by lucian visa — 13 noiembrie 2015 @ 15:23

  14. Are „grave probleme de polutie” la CV?
    http://www.stareanatiei.ro/2015/11/dacia-a-ajuns-in-noxa-acuzatilor/

    Comentariu by nabuco — 13 noiembrie 2015 @ 15:24

  15. Acum, la ceas aniversar, îl rugăm pe domn’ primar, să-și pună o copie de bronz, poate chiar vopsită-n roz, în catafalcul de la sens, construit cam fără sens, ca să ne zgâim la el, atunci când ne-o fi dor nițel, să vedem un prichindel, îngânfat și ignorant, cu pretenții de savant.

    Comentariu by Zoga — 13 noiembrie 2015 @ 18:28

  16. Încă 45 de ani iti doresc după gratii Radu Cristian!

    Comentariu by HR — 13 noiembrie 2015 @ 19:09

  17. Ii doresc ca toti anii de acum incolo sa-i fie exact ca si boschetii din sens, MARO de uscati ce sunt sau si mai bine, ca gardul viu de la intrarea in oras, da, ala care nu mai e.

    Comentariu by sulumoR — 13 noiembrie 2015 @ 22:02

  18. era vorba de sri?? vedeti ce consilieri personali are, respectiv sotii Toma fosti, adik ,consrve, ofiteri sri,…

    Comentariu by teo — 14 noiembrie 2015 @ 14:26

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress