Mangalia – politica locală

14 iulie 2015

”A Whole New World”, concert rock simfonic cu 100 de artiști, în curând, pe plaja din Saturn

Filed under: administraţie publică — lucian visa @ 18:12

Ministerul Culturii, Teatrul Național de Operă și Balet ”Oleg Danovski”, în parteneriat cu Primăria Mangalia, vor organiza un concert rock simfonic de excepție sub titulatura ”A Whole New World”.

Managerul public al municipiului Mangalia, Romulus Dumitrana a declarat pentru ”Ediția de Sud” că acest eveniment special va avea loc duminică, 2 august 2015, începând cu ora 20.00, pe scena amplasată pe plaja dintre cordonul Saturn – Venus.   ”Va fi un concert cu adevărat special, în cadrul căruia vor evolua nu mai puțin de 100 de artiști, respectiv 60 de instrumentiști și 40 de soliști. Aceștia vor interpreta cele mai cunoscute piese ale unor trupe rock legendare, printre care Queen, ABBa, Deep Purple și multe altele. Sunt convins că evenimentul va reuni un public numeros din care vor face parte și mulți turiști aflați în vacanță în sudul litoralului”, a spus managerul public, Romulus Dumitrana.

Iată, care va fi repertoriul celor 100 de artiști care vor cânta pe scena din stațiuni:

  1. Deep Purple – Smoke on the Water;
  2. Queen – We Will Rock You;
  3.  Alfred Newman – Love is a Many Splendored Thing;
  4.  Queen – Crazy Little Things Called Love;
  5.  Harburg/Arlen -Wizard of Oz – Over the Rainbow;
  6.  Donna Summers – Hot Stuff;
  7.  Disney (Alan Menken) – Aladdin – A Whole New World;
  8.  The Beatles – Twist and Shout;
  9.  Ennio Morricone – Cinema Paradiso – Nella Fantasia;
  10. Queen – Bohemian Rhapsody;
  11. Andrew Lloyd Webber – Evita – Don’t cry for me Argentina;
  12. Disney – Pinocchio – When You Wish Upon a Star;
  13. Leonard Bernstein – West Side Story – I Feel Pretty;
  14. Queen – We Are the Champion
  15. George Gershwin – Porgy and Bess – Summertime;
  16. Abba – Waterloo;
  17. Andrew Lloyd Webber – Phantom of the Opera – All I Ask of You;
  18. Jeanine Tessori – The Girl in 14G;
  19. Romano Mussumara – Luna (Alessandro Safina) 20. Michael Jackson / Lionel Richie – We Are the World.

Orchestra va fi dirijată de către Ionuț Pascu, iar dintre soliști amintim Daniela Vlădescu, Madeleine Pascu, Smaranda Drăghici, Răzvan Săraru, Doru Iftene.

editiadesud.ro

22 Comments

  1. Pare o iniţiativă bună. Sper să nu fie un coşmar gen Felicia Filip behăind piesa „The Show must go on ! ” pe scena festivalului Callatis.

    Comentariu by lucian visa — 14 iulie 2015 @ 18:16

  2. Si bani de la comerciantii de pe plaja tot tu ii incasezi mai Romulus ? Numai tu cu primarul sa faceți bani iar noi sa ne uitam la voi cum va umflați buzunarele . Sa va fie rusine ….. Nu asa a fost vorba cind V-am susținut in campania electorală .

    Comentariu by Marius ilie — 14 iulie 2015 @ 21:46

  3. Si tiganii or sa vanda chestii fosforescente si fluiere de plastic???????

    Comentariu by Unu' de prin oras — 15 iulie 2015 @ 8:57

  4. Dumitrana si Mincinosul nu inteleg decit muzica banilor. Daca ii pui sa scrie sau sa citeasca numele de acolo, nu stiu.
    Nici ei nici gasca lor. Doar spagi si salarii cit mai umflate.

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 10:57

  5. Cine desfăşoară activitate pe plajă musai cotizaţie 500-1000 lei la jmecherul de la corp control sau amendă 3000 lei. Piticu ştie de treabă sau are cotă parte şi merge pe burtă ?

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 14:01

  6. Smecherii de la corpul de control amendeaza pe sarite. Cred ca daca ar intra DNA-ul si pe acolo ar gasi multe. De exemplu, ar gasi amenzi date la „prieteni” pentru intrari in legalitate cu constructii in sit urban. Din cate stiu, nevestei lui Maftei pe Vasile Parvan i s-a deschis dosar penal pentru o extindere ilegala, dupa ce d-nul Visa a facut reclamatie la inspectia in constructii.

    Comentariu by Vipera cu elice — 15 iulie 2015 @ 16:15

  7. În principiu sună bine. Să vedem cine sunt cei 100 de artiști!

    Comentariu by Zoga — 15 iulie 2015 @ 17:18

  8. Ptr.6. Cu binecuvintarea Mincinosului numit, a prietenului Dumitrana si cu ochii inchisi ai arheologilor de la muzeu coordonati de directoarea Odobescu, consttuieste in continuare pe terenul care da spre str. Marasesti. In magazia suspendata inchiriaza inclusiv cu ora, ca doar e traditie de familie. Evident ca bomba infecta din fata e deschisa cu mesele pe trotuarul pietonal. Ciorex stie! Garda financiara nu….

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 17:20

  9. Lui dumitrana managerul public, si nu numai lui, nu-i e rusine de nimic. El, piticul mincinos, secretarele, consilierii personali si lingusitoarele MANINCA GRATIS DE LA CAMINUL DE BATRANI! Zilnic la pranz li se livreaza mancarea pragatita acolo prin soferul primariei. Responsabila cu pregatirea e Peleanu Ana, mama lui Capraru Adriana. Ca asa -i la primarie, mai nou se angajeaza si mamele. Pe competente, cu concurs.
    Nu va e rusine sa mancati mancarea batranilor, pe banii orasului?
    Asa s-ajungeti, sa mancati la pomeni!
    Nerusinatilor!

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 17:31

  10. Pe bune, se mananca de la caminul de batrani??

    Comentariu by Vipera cu elice — 15 iulie 2015 @ 17:35

  11. De fapt nu ma mira nimic. Mi se face sila ….

    Comentariu by Vipera cu elice — 15 iulie 2015 @ 17:39

  12. Vezi mai anonime , daca nu iau spaga ca tine , si nu fac controale nu au bani sa manance la restaurant…

    Comentariu by Vasile — 15 iulie 2015 @ 18:06

  13. Pt.8
    Doamna Tatiana e prea ocupată cu Clubul Rotary împreună cu nea Mitică.
    Cât despre bordel, asta e tradiţie neaoşă.

    Comentariu by lucian visa — 15 iulie 2015 @ 18:28

  14. Mai fratilor, dati-o in colo, sa umbli cu mainile prin miere si sa nu te lingi pe maini? Altfel te lingi pe bot! Mananca astia de pe unde apuca , ca porcii , din troc.

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 20:03

  15. Piesa 12 e pentru pitic

    Comentariu by Anonim — 15 iulie 2015 @ 22:51

  16. http://www.replicaonline.ro/statiunile-fantoma-inviate-ca-pasarea-phoenix-cristian-radu-anunta-renasterea-turismului-231248/

    P e n i b i l !!!!

    Comentariu by Vipera cu elice — 16 iulie 2015 @ 6:37

  17. Vă recomand cu căldură spectacolul. E un câștig pentru toți cei care iubesc muzica, corul și instrumentele. Am avut plăcerea să-l văd de două ori, pe 16 ianuarie -la ”Concertul de anul nou” reluat pe 1 martie de mărțișor, la Teatrul Național de Operă și Balet ”Oleg Danovski”. Un spectacol pus în scenă de un bariton/dirijor de excepție, Ionuț Pascu, cu protagoniști pe măsură; Doru, Smaranda, Răzvan, fiica domnului Pascu, Daniela, corul etc
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=793139790778789&set=p.793139790778789&type=1&theater

    Comentariu by valentin ciuraru — 16 iulie 2015 @ 9:34

  18. http://www.capital.ro/iohannis-se-opune-scaderii-tva-in-programul-electoral-spunea-pentru-mine-reprezinta-o-prioritate-absoluta-revenirea-tva-la-19.html?Libertatea&utm_medium=FB&utm_campaign=FB-Post

    Comentariu by nabuco — 16 iulie 2015 @ 13:27

  19. România lucrului bine şmecherit.

    Comentariu by lucian visa — 16 iulie 2015 @ 17:57

  20. Ca sa ajunga presedinte Johannis avea ca prioritate absoluta scaderea TVA. Acum, ca este presedinte, acest lucru se dovedeste a fi inoportun.
    Ponta face acelasi joc politic mizerabil si in prag de campanie electorala propune scaderea TVA, ca si cum pana acum nu s-a gandit. Iar madam Plumb are misiunea de a forta lucrurile.

    Comentariu by Vipera cu elice — 16 iulie 2015 @ 18:09

  21. Dacă noi i-am ales, pe cine vreţi să prostească ei ?
    Se coc premizele impunerii unei dictaturi de tip nou.

    Comentariu by Anonim — 17 iulie 2015 @ 7:36

  22. Asa este, noi i-am ales, pentru ca … trebuia sa alegm pe cineva. Desi, dupa parerea mea, exista si posibilitatea de a nu merge nimeni la vot astfel ca ei sa fie nevoiti sa plece si sa vina altii dar, care altii?? Ca se rotesc intre ei si sunt tot de-ai lor. Iar asta cu sa nu mergem cu totii la vot nu tine. Oricand se gasesc unii (multi) care sa fie prostiti.

    Comentariu by Anonim — 17 iulie 2015 @ 10:59

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress