Mangalia – politica locală

21 mai 2015

Intrările în Saturn la început de sezon estival

Filed under: Lucian Vişa — lucian visa @ 19:06

Intrarea dinspre Mangalia

intrareSaturn4

Intrarea dinspre DN 39

intrareSaturn1

Intrarea dinspre Venus

intrareSaturn2

Intrarea pe faleza Saturn dinspre Venus

intrareSaturn3

8 Comments

  1. Imaginile de mai sus te intristeaza insa as dori sa remarc faptul ca datorita sesizarilor repetate facute pe acest blog, s-a luat initiativa repararii hornurilor centralei nr. 7.
    Degradarea acestora punea in pericol viata cetatenilor ce treceau pe sub ele. Acum lucrarea e aproape gata si trebuie sa-i felicitam pe cei care au luat decizia de reabilitare si chiar au rezolvat problema ! Asa trebuie procedat mereu, identificarea deficientelor, discutii pe blog, rezolvarea problemelor apoi felicitari. In cazul centralei, chiar le merita ! Legat de Saturn, prima faza s-a consumat, au fost identificate deficientele. Sa vedem ce urmeaza.

    Comentariu by Nemo — 21 mai 2015 @ 21:43

  2. Urmează finalizarea buncărului antiatomic din sens.

    Comentariu by cârcotaş apolitic — 21 mai 2015 @ 22:15

  3. „E ca si cum o baba s-ar duce la estetician sa o intinereasca si ar pleca cheala ca un bebelus.” http://tantaspune.ro/nu-mai-ciumpaviti-copacii/

    Comentariu by I.S — 21 mai 2015 @ 22:38

  4. @2-Si pe mine „m-au identificat ” repede (nu sunt chiar anonim pe aici) cu reprosul privind gaurile lasate pe langa bloc si in trotuar-daune produse de un miniutilaj incarcator!(capace la camine s-au pus-insa un canal termic la capat de bloc a ramas tot surpat !Un hau in calea cetatenilor-un pericol pentru batrani si copii) Deci jumatate felicitam…jumatate speram ! Referitor la „remedierea” deficientei de la copacii din imagine …ca tot l-am vazut pe Vucea agitandu-se prin zona va pot da deja un raspuns : https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1234538_10152309963668114_1512859083_n.jpg?oh=7f50039b6d84a77348e9aa405635302a&oe=5603A24B&__gda__=1443280790_5cff7636f59b02830a926cc0f800ed6d

    Comentariu by I.S — 21 mai 2015 @ 23:01

  5. Dintre aceste imagini vad vinovati Posta Romana care inchiriaza sediu la Petcu dar lasa in paragina 3 sedii proprii !!! halal management , turcul de la Izi Emi sau mai bine zis cel care i-a vandut activul si poate doar betonul de la intrarea in Saturn sa fie vina primariei (ADPP ul nu le are cu autorizatiile de construire iar in zona drumului devine penal. Sa speram ca macar va fi ceva frumos.

    Comentariu by Fanica — 22 mai 2015 @ 18:00

  6. Ieri am laudat, azi trebuie sa critic…Dupa parerea mea betoanele nu au ce cauta in intersectii atat din punct de vedere estetic cat si datorita faptului ca reduc vizibilitatea. Nu mai zic de un accident in zona, impactul cu un astfel de obstacol poate fi fatal. Niste panselute erau suficiente. Si frumoase ! Si nici nu costa mult.

    Comentariu by Nemo — 22 mai 2015 @ 18:39

  7. Betonul va fi mascat probabil , nu asta e problema trebuie finalizat si abia apoi o sa tragem concluziile. Si mie mi s-a parut o prostie la inceput taierea gardului viu dar azi dimineata cand am trecut pe langa caminul CP5 am ramas uimit de privelistea de acolo.

    Comentariu by Yoda — 23 mai 2015 @ 10:56

  8. Care era privelistea de la CP5?

    Comentariu by Anonim — 23 mai 2015 @ 12:02

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress