Mangalia – politica locală

9 august 2019

Convocatorul ședinței extraordinare a CL Mangalia în data de 13.08.2019

Filed under: Consiliul Local — lucian visa @ 16:42

19 Comments »

  1. https://www.replicaonline.ro/fagadau-da-4-milioane-de-lei-pentru-echipa-de-fotbal-farul-399438/

    Comentariu prin nabuco — 10 august 2019 @ 0:05

  2. https://www.replicaonline.ro/contract-de-10-milioane-euro-pentru-damen-mangalia-de-la-o-regie-de-stat-din-galati-castigatoarea-aleasa-pentru-50-de-euro-399639/
    (49.384.577 lei)
    vs.
    https://www.viata-libera.ro/economie/123205-doua-santiere-navale-in-cursa-pentru-modernizarea-perseus
    (59.908.000 lei)

    = ecomoMIE (1.523.423 lei)

    Comentariu prin nabuco — 12 august 2019 @ 16:11

  3. „Într-o zi, stateam liniștit în biroul meu – adică nu stăteam – munceam la mine în birou, când deodată, o echipă de filmare a intrat peste mine în birou, fără nici măcar să o înștiințeze pe Flori de aceste intenții, ca să mă acuze că le-a dispărut camera de filmat încă de la intrarea în orașul nostru. Să mă acuze pe mine că cineva le-a furat camera este un lucru aproape jignitor, pentru că eu mi-am depășit mie așteptările și le-am dat mangalițenilor mei locuințe mari, cu mai mult de o cameră: două camere, trei camere, patru camere. Apartamente, case, gospodării. S-ar încurca cineva cu o amărâtă de cameră?”, declară mirat și indignat domnul Stelu, primarul orașului.

    „Noi suntem oameni primitori, transparenți și foarte bine intenționați. Așa cum îi primim la noi pe turiștii care vin la noi chiar dacă nu sunt turiștii noștri, așa i-am primit și pe cei din echipa de documentare. Bine, dacă eram la birou când au ajuns ei la primărie, le-aș fi urat un călduros ‹Bine ați venit, rău ați nimerit! ›, dar din păcate rămăsesem fără consumabile și trebuia neapărat să refac stocul. Stocul meu de acetonă și oje.”

    https://a1.ro/primaria-mangalita/comunicate/orasul-mangalita-cel-mai-cautat-oras-de-pe-harta-romaniei-id890130.html

    Comentariu prin Mentalistul — 13 august 2019 @ 8:47

  4. Esti terminat Mentalistule……..acum chiar că trebuie sa iți găsești de muncă puturosule …. sau îți dă Căutiș un post de bucătar la bodega lui ?

    Comentariu prin Anonim — 13 august 2019 @ 18:35

  5. Sictir Ciurarule

    Comentariu prin Anonim — 13 august 2019 @ 19:29

  6. Am făcut o lege:
    http://www.ansvsa.ro/comunicare/campanii-ansvsa/puncte-gastronomice-locale/
    Care va adăuga ceva la industria turismului. Inclusiv în Mangalia, se poate dezvolta un nou tip de industrie, care sa asigure venituri unor familii.

    Ca fapt divers, dacă te întrebai ce fac vara asta.

    Comentariu prin Mentalistul — 13 august 2019 @ 19:30

  7. CJC mi-a aprobat un proiect pentru finanțare de 50.000 euro. Un eveniment internațional care va avea loc în UAT Mangalia pe 14-15 Septembrie. L-am adăugat și în Agenda de Evenimente a municipalității.

    În caz că te întrebai ce fac la toamnă.

    Comentariu prin Mentalistul — 13 august 2019 @ 19:33

  8. De Ziua Marinei am adus ceva nou, un sincron cu drone iluminate:
    https://youtu.be/duwAMBD9-pg
    Pro-bono pentru Marina Militară. Nu costă nimic municipalitatea. Doar autorizațiile la AACR au costat 9.600 lei.

    Ca fapt divers, în caz că te întrebai ce fac zilele acestea.

    Comentariu prin Mentalistul — 13 august 2019 @ 19:38

  9. Chiar stiu ce faci vara asta mentalist mincinos si puturos ….trîndăvești ca un leneș ce ești …..grav este pentru tine că oamenii știu că minți minți și iar minți ….nu îți este rușine cînd îți dă Căutiș bani de țigări ?

    Comentariu prin Anonim — 13 august 2019 @ 22:54

  10. Mă surprinde la ce cote ajunge prostia.
    Ce ai făcut? M-ai atacat?
    Realizezi că atunci când mă „ataci” cu inepții, de fapt construiești la popularitatea mea? Doar nu o să țină oamenii cu ticăloșii…

    Comentariu prin Mentalistul — 14 august 2019 @ 6:51

  11. Da ai draptate … oamenii țin cu mincinoșii și cu un neica nimeni ca tine …. cît de prost să fi tătare ? Dute la muncă

    Comentariu prin Anonim — 14 august 2019 @ 9:07

  12. @4/9/11
    Infect si duplicitar caracter ai bre bazilica! Din pacate steaua ta a apus inainte sa rasara.

    Comentariu prin Marian Vasile — 14 august 2019 @ 10:34

  13. @11- Sa stii nene ca el are dreptate ! Cand te apuci „sa dai cu parul”,sa critici fara argumente si mai ales cand il faci prost si tu nu stii sa scrii corect romaneste,se cheama ca ii faci P.R gratuit ! Macar,cei care fac lucru asta o fac,platiti fiind si isi i-au seama la felul cum baga degetele in taste. D-ta o faci din oportunism si crezi ca asta e „politica” necesara pe blogul asta ! D-lui,dupa cum a recunoscut,foloseste un program „autocorector” si asta este un respect cat de cat necesar pentru cititorii blogului,pe cand la d-ta (vezi-l pe „dute” ala !) iti trebuie asta : https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67625611_10162172866710652_9073160095457607680_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQmlfI30bIY7u6Nztug-KBRkS9y53izFoNI5TLWr1l70Er0vrjWVpsNQT_ZkENKGdMI&_nc_ht=scontent-otp1-1.xx&oh=3eebde8687b1528c0681b9303638ac50&oe=5DCCCAB5

    Comentariu prin I.S — 14 august 2019 @ 10:35

  14. Nu interveneam,dar mi s-a parut hilara situatia in care s-a ajuns : ca un „liberal” al primarului sa foloseasca „noi muncim-nu gandim” al minerilor,impotriva unui psd-ist care s-a tot chinuit sa le apere „interesele”…pana cand a fost expulzat !

    Comentariu prin I.S — 14 august 2019 @ 11:01

  15. @11- Ca sa nu te „perpelesti” prea tare fata de „nimicnicia” d-tale gramaticala,referitor la afirmatia : „cît de prost să fi tătare ?”,te mai „indulcesc putin,atentionand ca mai sunt p’aci persoane,unele -licentiate,dar care la fel ca si d-ta sunt „ISUFICIENTE”…adica ,folosesc cate un „i” in plus,sau in minus,taman acolo unde nu permite limba ramana !

    Comentariu prin I.S — 14 august 2019 @ 11:26

  16. @8- Este un lucru interesant si probabil folositor marinei militare-folosirea dronelor ! Ce am remarcat acolo este ca „educatia tovaraseasca” nu iese din „obiceiurile” si limitele tovarasilor care in continuare folosesc culorile tricolorului…invers !(pe ei,daca ii intrebi care sunt culorile drapelului,iti raspund :rosu galben si albastru ! Asa i-a educat partidul,adica rosu-culoarea partidului sa fie prima ! Pai nu ?! Desi este o contraventie sanctionata de lege…tovarasii nostri tot asa o tin langa,punand drapelul invers pe la comandamente militare,jandarmerie…da’ chiar si primarul isi pune cocarda invers ! Deci :albastru galben rosu !(lasati partidul mai la…urma !)

    Comentariu prin I.S — 14 august 2019 @ 12:41

  17. Pt 16:
    Operatorul stă vis-a-vis de public, dronele sunt intre public și operator.
    Publicul vede culorile în ordinea corectă.

    Comentariu prin Mentalistul — 14 august 2019 @ 16:54

  18. Pt 14:

    Prostul de la pct.11 este șeriful local.

    Comentariu prin Mentalistul — 14 august 2019 @ 17:10

  19. Seriful local este pe duca. Nu trebuie decat ca Dumnezeu sa puna sfintii sa descopere cateva locatii neautorizate unde s-a luat dreptu si cateva case finalizate fara chef de autorizari.

    Comentariu prin Adi — 15 august 2019 @ 2:32

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL